Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 1. 2012

Ďábel Loeb vede po první etapě Rallye Monte Carlo

Témata:

Do 80. ročníku Rallye Monte Carlo nejlépe vstoupil úřadující světový šampion Sébastien Loeb z Francie, který zvládl nejrychleji čtyři středeční rychlostní zkoušky úvodního podniku letošního mistrovství světa. Druhý Španěl Dani Sordó ztrácí více než minutu.

Rallye Monte Carlo se po čtyřleté odmlce vrátila do seriálu MS a nejlépe ji odstartoval Fin Jari-Matti Latvala, který v pozici týmové jedničky továrního týmu Ford najel na Loeba ve druhé erzetě před 50 vteřin a usadil se v čele.
 
Jenže závěrečný středeční test největší konkurent osminásobného světového šampiona Loeba nezvládl, po havárii skončil na střeše a závod pro něj předčasně skončil. Jezdec i jeho navigátor vyvázli bez zranění.
 
Za Loebem bojují o druhé místo Sordó s Norem Petterem Solbergem, který ztrácí pouhou vteřinu.
 
Český jezdec Martin Prokop s vozem Ford Fiesta WRC drží 13. příčku, za vedoucím Francouzem zaostal o sedm a půl minuty. Nejvíc ztratil během druhé rychlostní zkoušky, kdy vyjel mimo trať. Další český jezdec Martin Rada je na 46. pozici.
 
Soutěž pokračuje ve čtvrtek, kdy je na programu dalších šest testů. Jméno vítěze jubilejního ročníku bude známo až v neděli.

Rally Monte Carlo, 1. závod MS:

Pořadí po 1. etapě (4 RZ):

1. Loeb - Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) 1:30:30,1, 2. Sordó - Del Barrio (Šp./Mini Cooper WRC) +1:04,2, 3. P. Solberg - Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta WRC) +1:05,2, 4. Ogier - Ingrassia (Fr./Škoda Fabia S2000) +2:21,1, 5. Novikov - Giraudet (Rus., Fr./Ford Fiesta WRC) +2:26,5, ...13. PROKOP - HRŮZA (ČR/Ford Fiesta WRC) +7:31,3, 46. RADA - JUGAS (ČR/Alfa Romeo 147) +25:01,7.

Mediafax