Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2014
video trucky

Buggyra vyjela v Nogaru místo na bedně

Zdroj: Nova Sport

Český tým Buggyra zásluhou Davida Vršeckého a Adama Lacka bere ve třetím víkendovém závodě ve francouzském Nogaru třetí místo. Oproti kvalifikaci si jezdci své pozice vyměnili, Vršecký skončil čtvrtý, Lacko pátý.

Dopolední teploty se v Nogaru opět držely na příjemných dvaceti stupních, při kterých jezdci absolvovali měřený trénink. Z toho postoupili oba piloti Buggyry do Superpole, a to ze třetí respektive čtvrté pozice v pořadí David Vršecký, Adam Lacko. V následujících deseti minutách byl nejrychlejší Jochen Hahn, který si tak zajistil první řadu společně s Albacetem. Lacko se probojoval do druhé řady, o jednu pozici dál byl Vršecký.


Ještě před startem navštívila zázemí týmu Buggyra Její Excelence Marie Chatardová, Velvyslankyně České republiky ve Francii a popřála jezdcům hodně štěstí v závodě. Volnou chvíli mezi měřeným tréninkem a prvním závodem využili mechanici k preventivní výměně motoru na voze Davida Vršeckého. „Chtěli jsme mít jistotu, že je vše v pořádku. Nemůžeme si dovolit další ztrátu cenných bodů,“ komentoval situaci Vršecký.


Na startu se schylovalo k dramatu, ale nakonec se jezdci v první zatáčce poslušně srovnali. Vedení se ujal Jochen Hahn před Albacetem a Kissem. Bojovalo se však o čtvrté místo mezi týmovými kolegy Lackem a Vršeckým. Ti jeli půl okruhu bok po boku. Šťastnější byl nakonec David. „Dnes se mi jelo opravdu dobře. Vše fungovalo, jak mělo. Držel jsem se třetího Kisse, ale na předjetí to nikde nebylo. Tady je to opravdu těžké, něco vymyslet,“ konstatoval po závodě čtvrtý Vršecký, který si tak po včerejším výpadku spravil chuť.


Adam Lacko projel cílem nakonec pátý a do posledního závodu odstartuje opět ze čtvrtého místa. „Po startu jsme jeli vedle sebe s Davidem, a to asi půl kola. Když už přišla chvíle seřadit se, byl jsem na vnějšku a ztratil tak jednu pozici. O to výhodnější bude ale moje postavení do posledního víkendového závodu,“ uvedl po závodě s nadhledem Lacko.


Do druhé závodní jízdy startovalo prvních osm v obráceném pořadí, což znamenalo, že se Adam Lacko postavil do druhé řady, David Vršecký do třetí. Piloti Buggyry tak do závodu s handicapem startovali ze stejných pozic jako do třetího pohárového závodu.


Po startu se hned rozhořela bitva o první pozici, kterou získal třetí startující Markus Bösiger. Adam s Davidem však doplatili na strkanice z úvodu a propadli se na páté a sedmé místo. Lacko se v průběhu následujících kol tlačil na čtvrtou pozici Benedeka Majora, který jej však vytlačil mimo trať. Této situace využil Jochen Hahn, který se dostal na páté místo před českého závodníka. Závod se snažil zdramatizovat přicházející déšť, naplno se ale rozpršelo až po závodě. V čele dál uháněl Bösiger, za kterého se nakonec dostal Kiss a třetí dojel Reinert. Celou bitvu sledovalo u tarti v Nogaru necelých 40.000 nadšených diváků. „Už jsem byl vedle čtvrtého Majora, ale on mě vytlačil mimo trať a toho využil Jochen. Myslím, že pak byl už docela měkký. Asi bych na jeho pozici tlačil víc a zkoušel se dostat dopředu,“ uvedl po závodě Lacko.


Na sedmém místě, necelou sekundu za Lackem, proťal šachovnicovou vlajku David Vršecký. „Byla to pěkná dřina. Byl jsem rád, že jsem se kluků dokázal vůbec držet. Teď se upřímně těším domů, abychom se dobře připravili do Rakouska. Asi jsme si to tady představovali jinak, ale musíme koukat dopředu,“ řekl po závodě Vršecký.

Buggyra TN.cz