Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2014
ZIMNÍ INSPEKTOR

PARÁDA! Skiareál v Hlinsku dostal zlatou medaili!

Zdroj: TV Nova

Východočeský zimní inspektor dnes vyrazil takříkajíc jen za humna. Asi půl hodiny jízdy autem od Pardubic leží 10tisícové městečko Hlinsko. A to se, navzdory malé nadmořské výšce, pyšní rodinným ski areálem.

Před rokem dostal skiareál stříbro a tak jel kolega letos prověřit, zda si předešlé výtky vzali provozovatelé k srdci. A na loňské stříbro jsou tu jak vidno patřičně hrdí – tak jen aby jim inspektor po další kontrole nemuseli tu ceduli strhnout! Loni navštívil areál Petr Brzek a měl co dělat, aby si na rozbité příjezdové cestě nepřekousl jazyk. Teď by tu provozovatelé mohli vybírat mýtné.

 

"Vzali jsme si z toho ponaučení, tak jako z každého inspektora a máme novou, kompletně zrekonstruovanou příjezdovou cestu," hlásí předseda Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč. Parkoviště pro 300 aut zdarma taky potěší a ani čtyřhodinová permanentka za 240 korun lyžařům žádný vír v peněžence neudělá.

 

"Máme tady čtyři sjezdovky od zeleného cvičného kopce pro děti, přes modrou, přemostěnou červenou až po černý hang," vypočítává Robert Vokáč. Přímo u svahu je kromě pěkné restaurace s českou kuchyní i půjčovna lyží se servisem a také lyžařská škola.

 

Říká se, že restauraci dělá nejen kuchyně, ale i záchody a totéž očekáváme od skiareálu. Ostatně i právě kvůli nevábně vypadajícím toaletám mu loni unikla zlatá medaile. Dnes ale bylo všechno v pořádku.

 

Čisté toalety mohou lyžaři využít i v místní restauraci. Tam si ale s sebou příště vezmeme červenou fixku. Pravda, do očí bijící hrubka na dveřích pánských záchodů může některé dámy pobavit, češtinářům sem však raději vstup nedoporučujeme. Na dveřích je nápis "chlapy". Jinak ale skiareál nemá chybu a i když se samozřejmě nemůže rovnat s velkými horskými středisky, ve své kategorii obstál na zlatou jedničku.

Jakub Bystrzycki tn.cz / hru