Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2013 11:07
zimní inspektor

Seriál o lyžařských střediscích: Kouty nad Desnou

Lyžaři na lanovce
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Pokud míříte na hory na Moravu, zajímavým areálem jsou Kouty nad Desnou, kde jezdí první šestisedačková lanovka u nás. Nově zde otevřeli modrou sjezdovku, která je s délkou 3050 nejdelší na Moravě.

Kouty najdete na polovině cesty mezi Šumperkem a Jeseníkem. Nádhernou přírodní scenérii tu doplňuje jeden z nejmodernějších sportovních areálů ve střední Evropě. Sehnat přilbu hlavu bývá často problém. Ne ovšem v místní půjčovně, kde nám ochotně a dobře poradí i s výběrem ostatního vybavení.

 

Dostat se k samotné lanovce není jednoduché. Nejprve musíme použít výtah a kotvu. Celá cesta nahoru trvá 7 minut a sedačky jezdí ve výšce až 15 metrů. "Každá jednotlivá sjezdovka má téměř 2,5 kilometru s převýšením 500 metrů a vede k nimprvní šestisedačka v České republice,“ říká hrdě ředitel areálu Petr Marek.

 

Za celodenní skipas tu zaplatíte přiměřených 620 a za odpolední pak 325 korun. Za parkování a skibus se tu neplatí. Pod svahem si mohou návštěvníci vybrat mezi bufetem, pizzerií nebo luxusní restaurací. Samozřejmostí je i lyžařská škola. A až vás přestanou bavit lyže, tak můžete zdejším chlapům pomáhat třeba s výrobou dřevěného uhlí v místním skanzenu.

  

Kouty nad Desnou podle našeho názoru patří k nejlepším areálům u nás a zlatou medaili si zaslouží plným právem.

s přispěním Tomáše Petržely tn.cz / hru