Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2011

Vlasák: V play off nám už žádné body nevezmou

Plzeňský útočník Tomáš Vlasák
Zdroj: Mediafax
Plzeňský útočník Tomáš Vlasák
Témata:

Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Tomáš Vlasák z Plzně si přál začínat vyřazovací část na domácím ledě.

Hokejisté Plzně se chystají na vstup do předkola play off, které začnou na ledě nevyzpytatelného Litvínova. Plzeňský útočník Tomáš Vlasák doufá, že se jeho týmu ve vyřazovací části povede.
 

Plzeň dlouho sahala po tom, aby dosáhla na osmé místo v tabulce a předkolo začínala na vlastním stadionu, leč nepovedlo se. "Někdy to může být výhoda, někdy ne. Přál jsem si začínat doma, soupeře jsem moc neřešil," konstatoval Vlasák, jenž v základní části extraligy odehrál 51 utkání a připsal si 68 bodů (30+38). Žádný div, že se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže i nejlepším střelcem.
 

"Střelce jsem vyhrál poprvé, bodování už v Rusku, takže mě to těší o to víc," konstatoval zkušený útočník, který se už plně soustředí na zápasy s Litvínovem. "Před koncem základní části vyměnili trenéra, to je hodně nakoplo. Chytá jim skvěle gólman, asi to bude vyrovnané," přemítal Vlasák a v ironické narážce na nedávně odpočty bodů v "registrační kauze" dodal: "Play-off se začíná od nuly, tam už nám snad žádné body nevezmou. Tohle máme za sebou a soustředíme se na předkolo."
 

K tolik diskutovanému odečtu 19 bodů se však vrátil i další forvard Plzeňských Michal Dvořák. "My jsme v listopadu seděli s Vlasym a říkali jsme si, jak těžké to bude stáhnout. Navíc jsme tehdy nehráli nic extra. Nebudu lhát, moc jsme tomu nevěřili," přiznal důrazný útočník, jenž má ze soupeře v předkole velký respekt. "Litvínov je opravdu těžký soupeř, má fazónu a skvělého gólmana. Rozhodne, jak dopadnou zápasy u nich," uzavřel Dvořák.

tn.cz / Mediafax