Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2012 12:22
hattrick v prvním kole

Vlasák to vzal za Straku. Kapitánské céčko i góly

Tomáš Vlasák
Zdroj: Mediafax
Tomáš Vlasák
Témata:

Už je mu sedmatřicet. Pálí mi to však pořád. Tomáš Vlasák předloni vyhrál v hokejové extralize soutěž střelců a v prvním kole nového ročníku naznačil, že formu neztratil. Litvínovu nasázel hattrick.

Na dresu se mu vyjímalo kapitánské céčko. Patří totiž k nejzkušenějším a před více než deseti lety byl členem týmu, který třikrát získal tituly mistrů světa.
 

Tomáš Vlasák však za zásluhy za Plzeň nehraje. V premiérovém duelu proti Litvínovu na sebe upozornil třemi góly. Trefy rozdělil do všech tří třetin.
 

„Je krásné takhle začít, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Ta cesta je ještě dlouhá, takže to nemohu přeceňovat. Ale nezastírám, že to je příjemné a člověk hned jinak cítí,“ řekl pro internetové stránky svého klubu.

Příznivci hokejové Plzně. Už zase fandí
Zdroj: Mediafax Příznivci hokejové Plzně. Už zase fandí "škodovce"

 

„Ty branky byly poměrně jednoduché. Při první si myslím, že měl Franěk zakrytý výhled a mně se to povedlo trefit. Druhý gól byl z pohotové dorážky a třetí do prázdné branky. Někdy je to dílo štěstí nebo náhody a padne tam skoro všechno, jindy zívá prázdná brána a puk skočí nebo to člověk netrefí. Takže jsem za ty branky rád,“ dodal Vlasák.
 

Škodovka tak i díky Vlasákově přispění zvládla premiéru i bez své největší hvězdy, Martina Straky. Lídr Plzně ještě není zcela fit.

„Martin je samozřejmě nedílnou součástí týmu a když je na ledě nebo není, tak to je velký rozdíl. Ale my se musíme vypořádat i s tím, když je zraněný, a musíme vyhrávat,“ ví Tomáš Vlasák.


Loňskou sezonu promarodil, teď vzal roli tahouna vzal na sebe. A plzeňský stadion se šesti tisíci diváky na tribunách mu tleskal.

ft TN.cz