gól krejčího nestačil

Vítkovice ukončily sérii porážek. Odnesl to mistr z Pardubic

Roman Málek
Zdroj: Mediafax

Hokejisté Vítkovic ukončili sérii tří porážek v řadě. V dohrávce 9. kola Tipsport extraligy porazili Pardubice. Obhájci titulu tentokrát nepomohla ani posila z NHL David Krejčí, který skóroval ve druhém utkání v řadě.

Do utkání vstoupili lépe právě domácí. Už po osmi odehraných minutách objel Ondřej Roman branku soupeře a poslal Vítkovice do vedení. Uběhly další tři minuty a brankář Růžička lovil puk ze své sítě podruhé, překonal ho Miroslav Klimek. Vítkovičtí mohli jít do kabin s třígólovým náskokem, Ujčíkova střela rozezněla jen tyčku brankové konstrukce.

Ze druhé třetiny uběhlo necelých sedm minut a David Krejčí přesně zakončil povedenou kombinaci Pardubic. Dvougólový náskok domácím vrátil Jiří Burger, který využil přesilovou hru.

O tom, že zápas bude napínavý až do poslední mnuty rozhodl v 50. minutě Václav Benák. Jeho střela s pomocí teče zapadla za záda vítkovického gólmana Málka. Pardubice poté domácí dostaly pod tlak, ale na srovnání už nezbyly síly.

Tipsport extraliga - dohrávka 9. kola:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Roman (Klimek), 10. Klimek (R. Hruška), 35. Burger (Malík, R. Polák) - 27. Krejčí (Kindl, Starý), 50. Benák (Kolář). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:6, navíc Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 038.