Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 12. 2012
obhajují bronz

Vítkovice mají na Spengler Cupu výsadu. Čekají na soupeře

Vítkovice budou opět hájit barvy českého hokeje na Spengler Cupu
Zdroj: Mediafax
Vítkovice budou opět hájit barvy českého hokeje na Spengler Cupu
Témata:

Loni braly Vítkovice na prestižním Spengler Cupu bronz. Letos jedou do Davosu zisk medaile obhajovat. Jejich prvním soupeřem bude poražený z dnešního utkání mezi ruskou Ufou a švýcarským Fribourgem.

Spengler Cup je nejstarší klubový turnaj v Evropě. Vítkovice do dějiště turnaje odletěly z Ostravy už v úterý a mají za sebou první trénink. Český tým bude postrádat tři velké opory.
 

Doma zůstali i zranění útočníci Viktor Ujčík s Petrem Strapáčem a obránce Roman Polák, který čeká na vývoj v zámoří a s klubem zatím neprodloužil smlouvu. "Už s námi ale odjeli Kudělka a Káňa, kteří byli dlouhodobě zranění. Počítáme s nimi do hry," řekl novinářům kouč Peter Oremus.
 


Vítkovice byly loni jedním z mála českých klubů, který v Davosu za poslední léta výsledkově nevyhořel, a třetí místo by chtěly zopakovat. "Je to mezinárodní konfrontace, každý zápas bude velmi kvalitní a ostatní týmy jsou navíc velmi posílené. Ale chceme udělat maximum, abychom byli úspěšní. Bereme to jako přípravu na extraligu, ale nejen to, je to i reprezentace extraligy," řekl Oremus.
 

Vítkovice se ve skupině utkají s Ufou a Fribourgem, druhou skupinu tvoří domácí Davos, silný tým Kanady s řadou hráčů NHL a německý Mannheim. Turnaj tradičně vyvrcholí na Silvestra finálovým utkáním.
 

Všechny zápasy Vítkovic na Spengler Cupu vysílá NOVA SPORT i VOYO.cz.

ČTK, ram TN.cz