INDIÁNI VÁLÍ

Vítězná série Sparty skončila. Uťala ji Plzeň

Plzeň - Sparta
Zdroj: ČTK

Hokejisté Plzně porazili ve 33. kole extraligy Spartu 2:1 a počtvrté za sebou tak vyhráli. Pražané naopak neuspěli po sérii pěti výher. Indiáni duel rozhodli dvěma vstřelenými góly v rozmezí 52. sekund druhé třetiny.

Sparta šla do zápasu s Plzni s pěti vítězstvími v zádech, ale formu jako hrom mají i Západočeši. Utkání v Plzni dlouho vládli gólmani.

Poprvé se rozezvučila siréna až ve 28. minutě, když se trefil Straka. Ani ne o minutu později překonal podruhé Neuvirtha Kašpařík. Svoboda v brance Indiánů inkasoval až v polovině třetí části. Vyrovnat ale hostům nedovolil.

Sparta tak potvrdila, že se jí na ledě Plzně dlouhodobě nedaří. Na vítězství zde čeká už od března 2010. Její úchvatná jízda pěti extraligovými koly ber porážky ve středu skončila.

Třinečtí hokejisté ztratili v utkání s Libercem tříbrankový náskok, soupeře ale nakonec porazili 6:5 po samostatných nájezdech.

Třinec vedl ještě v polovině třetí části o dva góly, ale v 53. minutě dostal Liberec brankou na 4:5 na dostřel Filippi a v poslední minutě srovnal na 5:5 Nedvěd. Penaltový rozstřel rozhodl David Květoň.

Jednu z branek vítězů si připsal Jiří Hudler, jehož odvezla v předposlední minutě sanitka s tržnou ranou na pravé straně krku na šití. Podle klubové lékařky však bude posila z NHL v pořádku.

Zlín porazil Chomutov 5:2, pošesté za sebou uspěl v domácím prostředí a upevnil si druhé místo v tabulce. Dvěma góly se na výhře Beranů podílel Pavel Kubiš. Chomutov prohrál desátý z posledních dvanácti zápasů.

V souboji trápících se týmů porazili hokejisté Karlových Varů 2:1 Pardubice a ukončili tak sérii pěti porážek. Úřadující mistr si naopak připsal čtvrtý nezdar za sebou. Vyrovnaný duel rozhodl gól Davida Noska ve dvojnásobné přesilové
hře v 45. minutě.

Výsledky středečních utkání 33. kola Tipsport extraligy:

PSG Zlín – Piráti Chomutov 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:3. Matějíček (Melenovský), 10. Kubiš (Balaštík, Hamrlík), 26. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 32. Melenovský (Kubiš), 60. Kubiš (Linhart, Leška) - 9. Pavlas (Frolík, Hruška), 11. Zálešák (Frolík). Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4417.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky:9. Adamský (Peterek), 15. Lojek (Adamský), 27. Klimenta (Polanský, Adamský), 37. Adamský (Polanský), 50. Hudler (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Květoň - 20. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík), 40. Fiippi (Nedvěd), 44. Pospíšil (Vantuch), 53. Filippi (Nedvěd, Čakajík), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Blecha, Minář - Čech, Bryška. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3695.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Straka (Gulaš), 29. Kašpařík (Kovář, Jeřábek) - 49. Sičák (Hlinka, Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 7146.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:6. Bicek (Zaťovič, Drtina), 45. Nosek (Drtina, Pech) - 3. Radil (Buchtele, Kousal). Rozhodčí: Souček, Šindler, Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 2912.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Smolka (Kubinčák, Černý), 31. Martynek (Pšurný), 40. Majdan (Lukeš, Hübl), 41. Majdan (Kubát), 56. Hanzl (Ručinský, Stříteský) - 18. Hruška (Svoboda, Valach), 43. Divíšek (Svoboda, Dočekal). Rozhodčí: Homola, Polák - Ondráček, Bejček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 4250.