Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2011 07:34

Růžička: Jaškin má u nás smlouvu, do NHL ho teď nepustím

Témata:

Talentovaný hokejový útočník Slavie Dmitrij Jaškin odletí do Minnesoty, kde o víkendu proběhne vstupní draft do zámořské NHL.

Jeho odchod ze Slavie ale nyní nepřichází v úvahu, potvrdil v pondělí agentuře Mediafax kouč a generální manažer Pražanů Vladimír Růžička.
 

Osmnáctiletý Jaškin by měl v draftu patřit mezi nejžádanější hráče, on sám však bere celou věc s nadhledem. Dobře si uvědomuje, že na NHL má ještě čas. "Nyní bych Slavii neopustil. Je lepší hrát za chlapy v české extralize, než abych se v Americe plácal někde v juniorech," řekl už před časem Mediafaxu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

I kdyby měl jiný názor, u trenéra Slavie Vladimíra Růžičky by stejně tvrdě narazil. "Dima má u nás smlouvu, takže teď ho do NHL nepustím. Jsem s jeho agentem předběžně domluvený, že ještě tak dvě sezony by měl zůstat u nás," potvrdil Růžička.
 

Ten už také vyřešil, kde budou působit hráči širšího kádru, s nimiž pro začátek sezony nepočítá. V prvoligovém Havlíčkově Brodu, jenž byl několik let slávistickou farmou, nebude hrát ani jeden. "S Brodem jsme ukončili jakoukoli spolupráci, v první lize ti kluci ale zůstanou. Osm až devět hráčů včetně brankáře Dominika Furcha či obránce Jiřího Jebavého začnou v Berouně, dalších pět kluků pošleme do Mostu. Když budeme někoho z nich potřebovat, zase si ho stáhneme," prozradil Růžička.

tn.cz / Mediafax