Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2011 18:56

Růžička: Já bych byl spokojený i s porážkou

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Vladimír Růžička
Témata:

S odstupem času kouč Slavie Vladimír Růžička hodnotí postup Slavie přes Liberec stále jako velkou senzaci.

O postupu Slavie do semifinále rozhodl rozhodující sedmý duel čtvrtfinálové série v Liberci, kde hosté dokázali otočit nepříznivý výsledek a vyhrát 4:3 po prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 74. minutě Tomáš Svoboda. “I kdybychom ten zápas prohráli a play-off pro nás skončilo, klukům bych poděkoval a byl spokojený. To jsem ostatně udělal už po třetí třetině. V play-off jsme letos odehráli dvanáct utkání a máme spoustu potlučených hráčů, kluci ale mají stále chuť a jedou naplno. Přitom na ledě musí lézt po čtyřech. Zaslouží si proto obrovskou poklonu,“ konstatoval Růžička.

 

"Že jsme v semifinále, je malá senzace"

 

V sedmém duelu prohrávali jeho svěřenci ještě čtyři minuty před koncem 1:3, pak se ale domácí stáhli do defenzivy a začali panikařit, za což byli potrestáni. “To mě překvapilo. Liberec má spoustu zkušených hráčů, kteří byli dost nervózní. Bylo to na nich vidět,“ prohlásil Růžička, jenž svůj tým naopak držel v psychické pohodě. “Říkal jsem klukům, ať jsou hlavně v klidu, že můžeme jen překvapit. Liberec byl favoritem a hrál doma, pod tlakem byl on,“ prozradil uznávaný trenér.

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax

Jeho tým opět zvládnul rozhodující zápas série play-off, což se za poslední léta stalo slávistickou specialitou. “Postup jsem vybojoval s hráči, kteří do toho dali všechno. Jsem na ně hrozně hrdý. Že jsme v semifinále, je malá senzace,“ poznamenal Růžička a dodal: “Výkony mužstva vždy vychází od brankáře. Míra Kopřiva měl dřív smůlu a play-off moc nechytal, ale zvládá to výborně. Navíc máme řadu zkušených obránců, kteří si dokážou dupnout. A skvěle do toho dokázali vlétnout i hráči jako Třetina, Svoboda nebo Pospíšil, kteří mnoho takových zápasů dosud nezažili.“

 

Klíčovým zápasem série byl podle úspěšného kouče hned ten první, který Slavia vyhrála v Liberci 5:4. “Kdybychom ho nezvládli, tak nepostoupíme,“ řekl jasně Růžička a pochválil svůj tým za to, jak zvládá hru v oslabení. “Nám se v něm prostě daří, takže vždycky věřím, že se ubráníme. Kolikrát je to pro nás lepší než přesilovka. Při ní vždycky kvetu,“ pronesl s úsměvem.

 

A vyjádřil se také k chování části libereckého publika, která ho během celé sérii častovala urážkami. "Fanoušci na mě nadávají na každém stadionu, kam přijedeme. Slavia rovná se Růžička, na to už jsem zvyklý. Nemám s tím problém. Tedy pokud lidé nehází flašky na naši střídačku,“ uzavřel.

tn.cz / Mediafax