hokejová extraliga

Plzeň vyhrála popáté v řadě, Chomutov už není poslední

Plzeň - Brno
Zdroj: Mediafax

Hokejisté Plzně porazili ve 34. kole extraligy Brno 3:1, vyhráli popáté za sebou a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Zlínem na sedm bodů. Indiáni vedli už ve 25. minutě 3:0. Kometa naopak prohrála již počtvrté za sebou.

Oba pražské kluby rozhodovaly o výsledku svých zápasů až v samostatných nájezdech. Slávisté se radovali v Liberci, Sparta padla doma se Zlínem. Pražané podlehli tomuto soupeři doma popáté za sebou. Zlín bodoval pošesté v řadě, z toho pětkrát vyhrál a upevnil si druhou příčku v tabulce.

Pardubice porazily Litvínov 4:2 a zabraly po předchozích čtyřech zápasech bez bodového zisku. Úřadující mistr vedl už v 16. minutě 3:0. Pardubice se tak na jedenácté místě přiblížily desáté Spartě na rozdíl dvou bodů.

Chomutov porazil i potřetí v sezoně České Budějovice, tentokrát v zápase 34. kola extraligy 5:3, a odlepil se z posledního místa tabulky. Na výhře nováčka soutěže, který tak ukončil sérii tří porážek, se dvěma góly podílel Štěpán Hřebejk. Jihočeši si připsali druhou porážku v posledních devíti zápasech.