Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 4. 2013
PŘESTŘELKA

Plzeň vyhrála drama na ledě Slavie 5:4 a je krok od finále

Radost Škody Plzeň
Zdroj: Mediafax
Radost Škody Plzeň
Témata:

Hokejisté Plzně mají na dosah postup do finále play off extraligy. V pátém duelu semifinálové série zvítězili na ledě Slavie 5:4, přestože dvakrát prohrávali, a ujali se vedení v sérii 3:2. Před rekordní návštěvou letošních vyřazovacích bojů 12.668 diváků rozhodl 34 vteřin před koncem útočník Tomáš Vlasák.

První třetina byla - především ve druhé polovině - hodně divoká. V úvodu našel Kovář Straku, jenž zaváhal s koncovkou. Následně vyrazila na zteč domácí dvojice Poletín - Jelínek, který přečíslení zakončil, gólman Mazanec ho však vychytal. Ve 12. minutě se tleskalo oběma aktérům zajímavého minisouboje, při němž po brilantní individuální akci zakončoval Žejdl, jenže Mazancova lapačka byla dostatečně rychlá.
 

V 15. minutě spustil gólovou lavinu před přestávkou nenápadnou střelou přes obránce Kovář. O chvilku později se celé dvě minuty hrálo ve čtyřech na obou stranách, což Pražanům ani trošku nesedlo a dostali se pod velký tlak. Osamocený Kratěna ovšem s blafákem do bekhendu na Furcha nevyzrál.
 

Když už se potrestaní Dresler s Kašpaříkem chystali na led, dostali se slávisté do přečíslení a Mazancem vyraženou Růžičkovu střelu uklidil do branky nekompromisně dojíždějící Hertl. Krátce nato domácí čelili přesilovce, v níž po 26 sekundách vymetl horní růžek Mazancovy branky Jelínek. Bláznivých 63 vteřin ale vzápětí orámoval využitou přesilovkou Pletka a bylo to 2:2.
 

Dění ve druhé části rozproudil záhy svým trestem Straka, slávisté vykombinovali velkou příležitost pro Skokana, Mazanec však puk se štěstím vytěsnil. Ve 29. minutě Micka netrefil při dorážce před odkrytou brankou skákající kotouč. V následné přesilovce orazítkoval Kadlec ranou od modré čáry tyč. Plzeň musela na minutu dokonce do tří, kouč Pražanů Růžička však po skončení dvojnásobné početní výhodě jen naštvaně zahodil lahev s pitím.
 

Vzápětí už při hře pět na čtyři zopakoval parádní sólo Žejdl, i tento duel však vyhrál Mazanec se svou lapačkou. Domácí šli přesto ještě před přestávkou do vedení, když se při hře čtyři na čtyři trefil parádně pod horní tyčku obránce Kempný.
 

Ve zpočátku poklidném třetím dějství vyrovnal ve 44. minutě při signalizované výhodě Kratěna a přesně minutu poté tečující Kovář překlopil skóre opět na stranu Indiánů. Dlouho se zdálo, že Slavia už nenajde odpověď, ale Hertl druhým zásahem v utkání v čase 54:00 vyrovnal. Rozhodnutí měli na holi Tomica, který přestřelil, a Skokan, jenže nakonec se radovali hosté. Bývalý slávista Vlasák zakončil St. Pierrovu akci střelou mezi Furchovy betony.
 

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
 

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Hertl (V. Růžička ml.), 20. P. Jelínek (Kadlec), 39. Kempný (P. Jelínek, Poletín), 54. Hertl - 15. Jan Kovář (Martin Straka), 20. Pletka (Jan Kovář, Kratěna), 44. Kratěna (Pletka), 45. Jan Kovář (Slovák, Martin Straka), 60. Vlasák (St. Pierre). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.668. Stav série: 2:3.

jpz ČTK