Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2011 15:11

PARÁDNÍ PODÍVANÁ! Pardubice pod širým nebem OTOČILY duel s Brnem

Hokejisté Pardubic rozhodně hlavu nevěší.
Zdroj: Mediafax
Radost hokejistů Pardubic
Témata:

V extraligové premiéře utkání pod širým nebem zdolaly Pardubice brněnskou Kometu.

Po zasněžené první třetině vedli hosté 2:0, ale domácí za deset minut druhé části skóre otočili a tři body pečetili gólem do prázdné branky.
 

Retro dresy nesly štěstí Kometě Brno
 

První extraligový zápas v novodobé éře pod širým nebem začaly oba týmy v retro dresech. Domácí Pardubice nastoupily v bílých s modrými motivy, Kometa zase v modrých s bílými doplňky ze zlatých dob ZKL Brno.
 

Retro dresy přinesly více štěstí hostům. Nejprve udělal chybu v rozehrávce domácí obránce Jan Kolář II, puk rukavicí zastavil Hruška a uvolnil Kvapila, který měl dost času zamířit do poloodkryté Svobodovy branky. Domácí gólman se nestihl přesunout. Poté začalo hustě sněžit a rozhodčí se ptal, zda oba týmy chtějí poslední desetiminutovku první části dohrát za hraničních podmínek. Obě strany souhlasily a hrálo se dál. Sníh na ledě, ale ztěžoval kombinaci.
 

Chumelenice svědčila Kometě, která zvýšila na 2:0
 

Kometa v chumelenici přidala i druhý gól, dobrou práci za brankou domácích odvedl Meidl, přihrál Eratovi a jeho střela proklouzla postojem gólmana Svobody do branky a kousek za brankovou čarou se zastavila ve sněhu.
 

Výměna dresů, úprava ledu, konec sněžení a Pardubice začaly šlapat na 150%
 

Po první přestávce se oba týmy oblékly do svých tradičních dresů a do branky Pardubic nastoupil Martin Růžička místo Svobody. Led už byl uklizený, sněžit přestalo a nástup Pardubic byl drtivý. Už po dvou minutách prostřelil Trvaje obránce Kočí, za dalších 116 sekund se přesně trefil Starý a bylo srovnáno. V polovině utkání pak dostal slovenský střelec Martin Bartek domácí dokonce do vedení. Bartek bodoval už v sedmém utkání za sebou.
 

Absolutní rekord v divácké návštěvě nepadl
 

Na zápas nakonec na plochodrážní stadion ve Svítkově u Pardubic našlo cestu 17 140 diváků. Absolutní rekord v české nejvyšší soutěži, který drží zápas Spartak Sokolovo - ZKL Brno (18 500) překonán tedy nebyl. Těsně se podařilo překonat návštěvu na jedno extraligové utkání v novodobé historii české extraligy z 16. dubna 2008, kdy 7. zápas finálové série Slavia - Karlovy Vary vidělo 17 123 diváků
 

Devět minut před koncem mohli diváci vidět trestné střílení. Brněnský Dlouhý ale Růžičku nepřekonal. Ve druhé polovině zápasu už byli brankáři neprůstřelní, gól v poslední minutě do prázdné brněnské branky vstřelil Starý a Pardubičti dotáhli zápas do vítězného konce.
 

Tipsport extraliga ledního hokeje, 36. kolo:
 

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Kočí (Jan Kolář I), 24. Starý (Špirko), 30. Bartek, 60. Starý - 7. Kvapil (R. Hruška), 17. R. Erat (Meidl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 17 140.
 

Sestavy:
HC Eaton Pardubice: A. Svoboda (21. M. Růžička) - Nakládal, F. Kaberle, Píša, V. Kočí, Jan Kolář II, Mezei, Drtina - Bartek, Koukal, Somík - Jan Kolář I, Kousal, Starý - Buchtele, Zohorna, Radil - Pineault, Špirko, Rákos - Nahodil. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.
HC Kometa Brno:
Trvaj - Mojžíš, Stehlík, Bičánek, Houdek, Kempný, Malec, Protivný - Huml, Brabenec, R. Dlouhý - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, R. Procházka, Jakub Svoboda - R. Erat, Polodna, Meidl. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Ladislav Lubina.
 

SPORT_STATS_TABLE

Mediafax TN.cz