Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2014
HORKÁ PŮDA

Opilý hokejista Langhammer měl BRUTÁLNĚ zkopat souseda! Nadýchal přes TŘI promile

Zdroj: TV Nova

Devětadvacetiletý hokejový útočník Jakub Langhammer, který naposledy hrál extraligu za Slavii, má problém. Je podezřelý z toho, že se svým kamarádem zkopal souseda v Hoděšovicích na Pardubicku. Policistům pak nadýchal přes tři promile alkoholu. A důvod? Spor o psa.

"Pan Langhammer mě uhodil třikrát, kopnul mě. Ten druhý pán mě pak udeřil několikrát do hlavy," popisoval pro TV Nova napadený soused Patrik Michalička.
 

Jakub Langhammer obyčejně v hokeji útočí na branku, když má ale volno, tak podle vyjádření pana Michaličky i na své sousedy. Pan Michalička se chvíli před natáčením akorát vrátil od lékaře.
 

"Řekli mi, že mám nějaké modřiny na uchu, že se mi motá hlava. A že kdyby se to zhoršilo, tak mám okamžitě přijet do nemocnice," uvedl Michalička.
 

Incident se stal o velikonočním pondělí. Hokejista s kamarádem měli napadnout i Patrikovu přítelkyni. "Ten jeden mě čapnul a odstrčil mě. Zastavila jsem se až o terasové dveře," popsala přítelkyně pana Michaličky.
 

Policie Langhammera zadržela a převezla ho na záchytnou stanici. Nadýchal přes tři promile alkoholu. Napadením vyvrcholily prý už týden trvající spory. "S hokejkou tady mlátil do země a vyhrožoval, že trávíme psy, že nás zmlátí," popisoval kamarád.
 

Devětadvacetiletý hokejista s manželkou tvrdí, že jeho soused týrá psa, a proto mu ho dokonce měli ze zahrady vzít. I když byl Langhammer doma, komunikovat odmítl. "Oni se nestarají o zvířata a jestli má ucho zelený, je mi to jedno," řekla manželka Langhammera. "Kdybych týral psy, tak si je nepořizuju z útulku. Spíš je zachraňuju než týrám," bránil se soused.
 

Holičtí policisté případ zatím šetří jako podezření spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Není vyloučeno, že hokejista bude muset svoje soukromé aktivity vysvětlovat i svému zaměstnavateli.
 

V nejbližších dnech čekají znepřátelené sousedy výslechy. Policie bude spoléhat i na výpověď svědků.

TV Nova/Petr Brzek/jpz TN.cz