Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.11. 2010 21:35

Právník hokejové Plzně: Nechceme uhýbat z odpovědnosti, ale ...

Tomáš Tesař
Zdroj: Mediafax
Témata:

Právní zástupce HC Plzeň 1929 Tomáš Tesař odpovídal na vaše dotazy v on-line rozhovoru na tn.cz.

Vedení hokejové Plzně se po výroku ředitele extraligy Stanislava Šulce nehodlá smířit s trestem v podobě odečtu bodů, který je posílá ke dnu tabulky. Západočeši ztratí kvůli startům hráčů bez platných svazových registrací 19 bodů a v tabulce klesnou až na 12. místo.
 

"Proti rozhodnutí ředitele extraligy se budeme bránit,“ potvrdil tn.cz Tomáš Tesař, právní zástupce plzeňského klubu. A jak by nastalou situaci řešil, jedná se přece o porušení pravidel soutěže?
 

"Nikdo tady neuhýbá z odpovědnosti. Jen si prostě myslím, že u každého porušení řádů je třeba zkoumat intenzitu provinění (závažnost) a jde nám jen o to, aby trest byl vždy přiměřený závažnosti provinění. Zkráceně řečeno - když bychom jeli bez řidičského průkazu, nechceme dostat deset let natvrdo," odpověděl Tesař.
 

Všechny odpovědi Tomáše Tesaře naleznete ZDE:


Rozhovor

 

Západočeši, kteří obhajují prvenství v základní části minulého ročníku, měli před novou sezonou vysoké ambice. Místo toho však mají nyní před sebou ztrátu 14 bodů na desátou příčku, z níž lze ještě proniknout do vyřazovacích bojů.
 

Ředitel extraligy Stanislav Šulc zveřejnil svůj verdikt na tiskové konferenci v Praze. Kluby se mohou do 15 dnů odvolat k Odvolací komisi Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.
 

"My jsme při našich právnických analýzách, diskuzích a konzultacích došli jednoznačně k závěru, že se o neoprávněný start a závažné porušení základních hokejových řádů jedná. Z toho vycházely následné kroky. V okamžiku, kdy jsem o tom měl jasno, začalo to těžší. To byla snaha vybrat ze tří řešení, které řády znají, to nejméně špatné, které postihuje viníky, ale zároveň co nejméně zasahuje do soutěže," odůvodnil své rozhodnutí Šulc.

TN.cz