Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2012

Novým trenérem hokejistů Třince se stal Josef Turek

Josef Turek
Zdroj: Mediafax
Josef Turek
Témata:

Novým trenérem hokejistů extraligového celku HC Oceláři Třinec se stal Josef Turek.

Čtyřicetiletý Turek je odchovancem plzeňského hokeje. V západočeské metropoli prošel od svých pěti let žákovskými a mládežnickými výběry. V létě 1993 odešel do Vsetína. Následovaly další hráčské zastávky v Karlových Varech, slovenské Dubnici nad Váhom, Žilině a chorvatském Medveščaku Záhřeb.
 

Jako kouč začínal v brněnské Kometě u páté třídy, ale teprve nabídka od vsetínského manažera Oldřicha Štefla na jaře 2004 ho výrazněji oslovila, jelikož měl možnost pracovat jako asistent u juniorů. Mužstvo mladých Valachů v té době vedl uznávaný Břetislav Kopřiva.
 

Turkovy úspěchy nezůstaly dlouho bez odezvy. Od svazového trenéra Vladimíra Růžičky dostal nabídku vést mládežnickou reprezentaci do šestnácti let. V létě 2008 odešel do Prahy, kde trénoval juniory Slavie a po roce přišla práce v bratislavském Slovanu. V březnu 2011 akceptoval nabídku na pozici asistenta u extraligového týmu mužů Zlína.
 

"Nabídku trénovat Třinec jsem dostal zhruba v době, kdy jsme proti Ocelářům hráli předkolo play-off. Nemusel jsem dlouho váhat, jelikož taková výzva se těžko odmítá. Dostal jsem tady prostor k seberealizaci. Ve Zlíně mi končila smlouva, ale od tamního vedení přišla nabídka k prodloužení spolupráce a zároveň na rozšíření kompetencí pro práci s mládeží. Přiznám se ale, že jsem se chtěl od mládeže poněkud odlepit, protože svoje jsem si tam už odtrénoval. V Třinci to je pro mě obrovská motivace, Oceláři jsou špičkovým klubem," uvedl Turek.

Mediafax