Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2011

Litvínov má trenéra, Chemiky povede Vladimír Kýhos mladší

Hokejisté Litvínova se radují.
Zdroj: Mediafax
Hokejisté Litvínova mají nového kouče.
Témata:

Kýhos, který nahradil na lavičce Reichla, poprvé tým povede do utkání dnes proti Plzni.

Hokejisty Litvínova povede v extralize trenér Vladimír Kýhos mladší, který nahradí ve funkci Roberta Reichla, jenž v sobotu rezignoval na funkci hlavního trenéra tohoto extraligového mužstva. Informaci přines klubový web.

 

"Představenstvo HC BENZINA Litvínov, a.s. jmenovalo novým hlavním trenérem extraligového mužstva pana Vladimíra Kýhose mladšího. Na postu asistenta trenéra zůstává pan Jiří Kučera. S novým koučem se klub dohodl na smlouvě do konce této sezóny s opcí na příští ročník," píše se na webu.

 

Mužstvu byl Vladimír Kýhos představen před nedělním tréninkem a poprvé tým povede do utkání 44. kola ELH s Plzní, které se hraje v neděli od 18.10 hodin v Litvínově.

 

Vladimír Kýhos je litvínovským odchovancem, v klubu v 50. a 60. letech minulého století úspěšně působil jeho otec, obránce Vladimír Kýhos starší. Kýhos mladší v Litvínově odehrál deset sezón, celkem nastoupil ke 348 zápasům v nichž zaznamenal 284 kanadských bodů. Patnáctkrát reprezentoval ČSSR. Je účastníkem olympiády v Sarajevu v roce 1984 a držitelem stříbrné medaile z této akce. Kariéru zakončil úspěšným působením ve Finsku (Joensuu a Kokkola).

tn.cz / Mediafax