hokejová extraliga

Lídr šlape i po olympijské pauze. Sparta smázla Brno 7:0

Sparta se raduje z vítězství, získala Prezidentský pohár
Zdroj: ČTK

Hokejisté Třince v olympijské přestávce nevypadli z formy a ve 48. kole extraligy rozstříleli Kladno 6:0. Tři asistence si do produktivity připsal Martin Růžička, brankář Šimon Hrubec pošesté v sezoně vychytal nulu a dovedl Oceláře k šestému vítězství za sebou. Kladno je naproti tomu ve velké střelecké krizi a už 191 minut v extralize nedalo gól. Popáté v řadě navíc nebodovalo.

Sparta porazila Brno vysoko 7:0. Suverénní lídr tabulky vedl už v polovině 13. minuty tříbrankovým rozdílem. V dresu vítězů se shodně čtyřmi kanadskými body zaskvěli zkušení forvardi Petr Ton (2+2) s Jaroslavem Hlinkou (1+3). Gólman Filip Novotný vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Hokejisté Zlína porazili Chomutov 6:3 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli na šesté místo o bod před Vítkovice. Beznadějně poslední Piráti prodloužili rekordní sérii porážek už na 21 zápasů.

Hradec Králové prohrál s Vítkovicemi 2:3 po samostatných nájezdech a připsal si čtvrtou porážku v řadě. Ostravané potvrdili, že jsou suverénně nejlepším týmem v soutěži v duelech venku. Přes výhru ale klesli ze šestého na sedmé místo o bod za Zlín.

Slavia prohrála na ledě Plzně 1:4 a klesla v boji o play off z desátého na jedenácté místo o tři body za Liberec. Slavia zakončila dlouhou sérii sedmi utkání venku a dosáhla v ní na jediné vítězství. Indiáni vyhráli doma patnáctý z posledních šesti zápasů.

Hokejisté Liberce porazili Pardubice 4:1 a připsali si první výhru ze vzájemných zápasů v této sezoně. Bílí Tygři zaznamenali třetí vítězství v řadě a posunuli se na desátou pozici o tři body před pražskou Slavii. Dvěma góly se na výhře domácích podílel útočník Petr Vampola.

Hokejová extraliga, 48. kolo: Třinec - Kladno 6:0 (2:0, 1:0, 3:0), Litvínov - Karlovy Vary 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Plzeň - Slavia Praha 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Zlín - Chomutov 6:3 (2:0, 2:2, 2:1), Hradec Králové - Vítkovice 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0), Liberec - Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), Sparta Praha - Brno 7:0 (3:0, 2:0, 2:0).