Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 8. 2012
jágr mu kariéru neprodloužil

Legenda to zabalila. František Kaberle ukončil kariéru

Témata:

Hokejový veterán František Kaberle pověsil brusle na hřebík. Původně si chtěl kariéru ještě protáhnout doma na Kladně, to ale o něj nemělo zájem.

Starší bratr obránce Tomáše Kaberleho vyhrál, co se dalo, do hokejového důchodu však odešel potichu a bez famfár. "Měl jsem nabídky z české ligy, ale chtěl jsem domů, a v úvahu tak připadalo jedině Kladno. A tam jsme se nedohodli. Tak jsem se rozhodl, že to ukončím," řekl osmatřicetiletý zadák portálu iDnes.cz.
 

Spekuluje se o tom, že ho klub Jaromíra Jágra neoslovil k návratu hlavně kvůli tomu, že v roce 2010 dal Kaberle Kladnu sbohem a přemístil se do Pardubic. On sám ovšem tvrdí, že jinou možnost tehdy neměl.
 

“Já jsem tenkrát odešel proto, že na Kladně o mě nebyl zájem. Co jsem měl dělat jiného? Byli jsme domluveni na nové smlouvě a já pak odjel na dovolenou, jenže když jsem se vrátil, řekli mi, že mi dají jen třetinu toho, na čem jsme se dohodli,“ vzpomíná bývalý reprezentant.
 

Do nějaké nové funkce se zatím rozhodně nehrne. “Teď chci odpočívat a věnovat se rodině. Vzít děti v zimě na hory, užít si s nimi Vánoce... V nejbližší době se mi nic kolem hokeje dělat nechce,“ prohlásil Kaberle.
 

Během své bohaté kariéry hrál za kluby jako Los Angeles Kings, Atlanta Trashers nebo Carolina Hurricanes, se kterou získal v roce 2006 Stanley Cup. Zahrál si také ve švédském celku MODO, v Česku působil na Kladně, v Pardubicích a naposledy oblékal dres Plzně.
 

Ve vitríně má pět zlatých medailí z mistrovství světa, startoval i na olympijských hrách v Turíně 2006.

TN.cz