Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2011 12:37

Kůrka se VRACÍ DO SLAVIE. "Sparta byla chyba," říká

Tomáš Kůrka
Zdroj: Mediafax
Tomáš Kůrka
Témata:

Po roce ve Spartě se Tomáš Kůrka vrací do Slavie a doufá, že jej fanoušci přijmou v dobrém.

Hokejový útočník Tomáš Kůrka se na roční hostování vrací do Slavie Praha, odkud loni touto dobou zamířil k hlavnímu rivalovi ze Sparty. Pro webové stránky Slavie útočník přiznal, že ho vytrestal hokejový Bůh a že má obavy z toho, jak jej přijmou fanoušci červenobílých barev.

 

"Tahle sezona mi dala lehce za vyučenou"

 

Devětadvacetiletý Kůrka má za sebou mizernou sezonu, v níž se trápil jak v dresu Sparty, tak i posléze na hostování v Pardubicích. Celkem nastoupil v minulém ročníku ke 45 zápasům a zaznamenal jen 4 góly a 10 asistencí. "Tahle sezona mi dala lehce za vyučenou. Svým způsobem jsem rád, že dopadla, jak dopadla. Hodně věcí se na sebe nabalilo. Hokejový Bůh mě potrestal za něco, co jsem celou dobu dělal," řekl Kůrka sebekriticky.

Smoleňák, Kůrka
Zdroj: Mediafax Smoleňák, Kůrka

Za jeho výkonnost prý mohlo hlavně to, že neměl kvalitně natrénováno. "V létě jsem si zlomil patní kost a neměl tak prakticky žádnou letní přípravu. Z ní přitom vždycky těžím celý rok. Jenže loni jsem se dal do pořádku, až když začalo osobní volno, no a já místo toho, abych někde trénoval, jsem odjel na dovolenou. Zachoval jsem se neprofesionálně. Navíc Sparta měla dost nabitý kádr a já neměl moc prostoru, jak se do toho tempa potom dostat," poznamenal Kůrka a dodal, že ze Slavie neměl nikdy odcházet.

 

"Už vím, kde je lépe"

 

"Byla to chyba. V této organizaci mi zkrátka bylo dobře a mám pocit, že jsem si toho nevážil," konstatoval důrazný útočník, jenž se nyní bude muset vypořádat s tím, jak ho přijmou slávističtí fanoušci. Ti jeho odhod do Sparty určitě jen tak nezapomněli. "Samozřejmě, nějaké obavy mám. Přece jenom je vždycky lepší, když vám lidi fandí, než když někam přijdete a hned na vás zanevřou. To bylo třeba na té Spartě. Tam jsem hned poznal, že mě fanoušci spíš nechtějí, než chtějí. I tohle mi trošku podlamovalo nohy," přiznal Kůrka.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ve Slavii prý vládne o dost lepší atmosféra. "Tohle se těžko vysvětluje. Je to nepopsatelné. Nechci tím nikoho shazovat, ale prostě vím, kde je lépe," rýpnul si do sparťanů. Z jejich tábora chtěl do Edenu utéct už mnohem dřív. "Můj agent i Vláďa Růžička asi věděli, že jsem se do Slavie chtěl vrátit už někdy v říjnu. Hledal jsem nějaké cestičky, jak to udělat, ale nebylo to moc reálné. Pak mě v lednu vysvobodily Pardubice, kde jsem znovu chytil velkou motivaci. Oslovil mě trenér Jandač a já myslel, že mě to tam zase nakopne," řekl bývalý útočník Mountfieldu.

tn.cz / Mediafax