Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2014
vezmou je?

Košice chtějí hrát českou extraligu! Už podaly přihlášku

Gólman HC Košice
Zdroj: isifa.com

Finalista nejvyšší slovenské hokejové soutěže HC Košice znovu usiluje o účast v české extralize, do které si už podal přihlášku. S odvoláním na vyjádření viceprezidenta Českého svazu ledního hokeje Petra Břízy to dnes napsaly Hospodárske noviny. Klub tuto informaci nekomentoval.

"O zájmu Košic víme, klub si do nejvyšší české soutěže podal přihlášku," řekl listu Bříza. Dodal, že o případném zařazení týmu z východního Slovenska do české extraligy se rozhodne po skončení sezony. Podmínkou prý bude, aby projekt byl ekonomicky výhodný pro české kluby.

 

Košický klub se k snahám o vstup do české extraligy nevyjádřil. "Momentálně hrajeme finále extraligy, proto tyto věci nebudu komentovat," citoval deník prezidenta klubu Juraje Mondíka.

 

Podle vyjádření marketingové manažerky Karlových Varů Hany Petrželkové pro slovenský deník je podmínkou jednání o vstupu Košic do extraligy, že uhradí českým klubům náklady na cestování a ubytování na Slovensku.

 

Košice jsou po Slovanu Bratislava druhým nejúspěšnějším hokejovém klubem na Slovensku. Slovan v roce 2012 opustil slovenskou extraligu a začal hrát KHL. Slovan i Košice už v minulosti usilovaly o účast v české extralize, v roce 2011 Asociace profesionálních klubů ledního hokeje tuto možnost zamítla.

 

ČTK