Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2012 21:02
slavia porazila rytíře

Hvězdy z NHL zářily na českém ledě. Červenka zastínil Jágra

Roman Červenka a Vladimír Sobotka
Zdroj: Mediafax
Roman Červenka děkuje Vladimíru Sobotkovi, jejich vzájemná spolupráce vynesla všechny tři góly Slavie.
Témata:

Z hokejové extraligy se stala superliga. Na českých stadionech se díky výluce NHL rozzářily hvězdy prvního formátu. Duel Slavie s Kladnem, chcete-li Červenky proti Jágrovi, vyhráli „sešívaní“ 3:2

Vysočanská O2 arena praskala ve švech, nic jiného se nedalo čekat. A natěšení fanoušci se bavili už po pouhých třech minutách, kdy nepříliš povedeného střídání Kladna využil Červenka. Červenobílý fantom se ukázal v té nejlepší formě.
 

Anketa

Která hvězda z NHL na vás udělala největší dojem?

Hlasovalo 56 lidí.

Za pouhých 25 sekund už ale bylo vyrovnáno. Kontr zařídil Tomáš Plekanec, který se nejlépe orientoval před brankou Slavie po Tlustého střele do břevna.
 

Postupem času se ale začalo ukazovat, že Slávisté, ač ve středečním duelu hosté, znají led O2 areny lépe. Řádili zejména Sobotka s Červenkou, kteří také před koncem první třetiny dostali svůj tým do vedení.
 

Na začátku druhé části sice Kladno po chybném střídání Slavie srovnalo, opět po spolupráci Tlustého s Plekancem, další minuty ale rozkouskovala častá vyloučení.

Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý
Zdroj: Mediafax Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý zařídili oba góly Kladna.


Častěji v nevýhodě bylo Kladno, které se sice ubránilo, ale zároveň vyšlo z rytmu a ztratilo sílu. Zasloužené vedení pro Slavii zařídil po nezištném pasu Červenky doklepnutím do poloprázdné brány Jaroslav Kalla.


Kladno se v poslední třetině snažilo, ale chyběla mu lehkost, Slavii navíc držel exkladenský gólman Kopřiva. Na Jágrovi byla navíc znát únava a možná i drobné zdravotní problémy.

Jaromír Jágr
Zdroj: Mediafax Jaromír Jágr dřel, ale prohře Kladna nezabránil


V závěru už trenéři vsadili na to nejlepší. Na ledě se tak proti sobě postavily první formace a Červenka v poslední minutě zasáhl vysokou holí Jágra. Dostal dvouminutový trest a následně za protesty i desítku. Odešel do šaten a tak přišel i o bezprostřední oslavy na ledě po zápase.


Slavia se díky návratu hvězd dočkala prvních extraligových bodů.

 

Rytíři Kladno – Slavia Praha 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Plekanec (Tlustý, Jágr), 22. Tlustý (Plekanec) - 3. Červenka (Sobotka, Kalla), 18. Sobotka (Červenka), 39. Kalla (Červenka, Sobotka).
Vyloučení: 7:6, navíc Červenka (Slavia) 10 min. Bez využití. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Diváci: 15 575.

 

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Macholda, Majeský, Procházka, D. Růžička, Mocek - Tlustý, Plekanec, Jágr - Obdržálek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Eberle - Valský, Kuchler, Látal - Kuchejda.
HC Slavia Praha: Kopřiva - Kučný, Kadlec, Kempný, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička, Sklenář - Micka, Jelínek, Poletín - Pospíšil.

ft TN.cz