Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 3. 2012

Hokejová disciplinárka trestala: Vydarený z Budějovic si nezahraje tři zápasy

René Vydarený
Zdroj: Mediafax
Témata:

Disciplinární komise APK LH se rozhodla v sobotu potrestat ve zkráceném řízení českobudějovického hokejistu Reného Vydareného za zákrok na libereckého Tomáše Klimentu, Vydarený nemůže nastoupit v následujících třech duelech.

Disciplinární komise APK LH se zabývala zákroky z pátečních čtvrtfinálových utkání mezi Libercem a Českými Budějovicemi a dále mezi Pardubicemi a Vítkovicemi.
 

Disciplinární komise posuzovala z podnětu klubu HC Vítkovice Steel konflikt mezi pardubickým obráncem Davidem Havířem a vítkovickým útočníkem Janem Káňou z času 53.07 druhého čtvrtfinálového utkání. Po shlédnutí záběrů však disciplinární komise neshledala důvody pro disciplinární potrestání hráče.
 

Ke stejnému závěru došla v případu českobudějovického útočníka Milana Gulaše, který byl ve druhém čtvrtfinále mezi Libercem a Českými Budějovicemi potrestán vyšším trestem za zákrok proti Michalu Bulířovi. V jeho případě disciplinární komise rozhodla, že trest, udělený v utkání, považuje za dostatečný.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Bez trestu naopak nevyšel Gulašův oddílový spoluhráč René Vydarený, který atakoval kolenem libereckého protihráče Tomáše Klimentu. V jeho případě disciplinární komise po shlédnutí záběrů situace udělila hráči stop na tři zápasy a zákrok zařadila do kategorie pokus o úmyslné zranění. Vydarený tak může nastoupit nejdříve v případném šestém utkání čtvrtfinálové série.

Mediafax