Aktualizováno 21.12. 2011 21:27

Hokejisté Varů posbírali plyšáky a pak porazili Vítkovice

Plzeň - Karlovy Vary. Archivní foto
Zdroj: Mediafax

Hokejisté Karlových Varů porazili ve středeční předehrávce 33. kola Tipsport extraligy doma Vítkovice 3:1.

Západočeši rozhodli duel v samém závěru, v 56. minutě poslal Energii do vedení v přesilovce Kumstát a tříbodový zisk poté ještě pojistil střelou do opuštěné brány Skuhravý.

Když v jedenácté minutě usměrnil Košťál Gřegořkovu přihrávku do vítkovické sítě, byl to signál pro diváky, aby na led naházeli plyšáky všech velikostí a barev. Charitativní akce měla zajistit hračky pro děti z dětských domovů po celé republice.

"Je to pro dobrou věc. Šlo o to, že děti z dětských domovů dostanou plyšáky. Myslím si, že se jich sešlo hodně, takže jsem za to rád," komentoval karlovarský Košťál salvu plyšových hraček, kvůli níž bylo utkání na 10 minut přerušené.

Vítkovice pak ve druhé třetině dokázaly vyrovnat díky Strapáčovi, ale rozhodující okamžik přišel čtyři minuty před koncem, kdy Kumstát tečoval puk v brankovišti a zaznamenal rozdílový gól. Výsledek 3:1 pro domácí pečetil do prázdné branky Skuhravý a Karlovy Vary se díky tomu odlepily od posledního místa v tabulce.

Tipsport extraliga ledního hokeje, předehrávka 33. kola:

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 11. Košťál (Gřegořek), 56. Kumstát (Gawryletz, Pech), 60. Skuhravý (Zaťovič) - 29. Strapáč (Klimek, Kudělka). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3549.