Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 12. 2010

Hokejista Plzně Vlasák: Jsme asi nepoučitelní!

Plzeňský útočník Tomáš Vlasák
Zdroj: Mediafax
Plzeňský útočník Tomáš Vlasák
Témata:

Plzeň málem promrhala na ledě Liberce čtyřgólové vedení a tahoun Tomáš Vlasák z toho byl docela rozčarovaný.

Další divoký zápas s vysokým počtem nastřílených branek na obou stranách si připsali hokejisté Plzně, kteří potřebují umazávat bodové manko, před nímž se ocitli po bodovém odpočtu za neoprávněné starty hráčů. Západočeši v Liberci vedli vysoko 6:2 a zdálo se, že směřují neochvějně za cennými třemi body. Poté však za tři minuty a 17 vteřin třikrát inkasovali a v závěru se o výhru báli.
 

Plzni se povedl nástup, v deváté minutě vedla 2:0 a byla lepším týmem na ledě. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivnější a měli lepší pohyb než domácí. Dařilo se nám, ale pak uděláme tohle...," řekl novinářům zkušený útočník Tomáš Vlasák.
 

"My jsme asi nepoučitelní, protože nám se to v sezoně stalo už několikrát. Místo abychom soupeře dorazili a dali mu další dva góly, tak ho vlastními hrubicemi dostaneme úplně zbytečně do zápasu a nakonec nás to také mohlo stát celý zápas. Vítězství je tímhle přece jen trošku zakalené," dodal Vlasák.
 

K výhře přispěl dvěma finálními přihrávkami, čímž si upevnil postavení v čele kanadského bodování celé soutěže. Pětatřicetiletý forvard má na kontě za tři desítky zápasů 44 bodů díky 15 gólům a 29 asistencím. "Těší to, stejně tak i ta výhra a našich šest vstřelených gólů, ale pět jsme jich dostali. Za stavu 6:2 jsme je měli na lopatě a vlastníma kravinama je dostaneme úplně zbytečně do hry," zlobil se Vlasák.
 

Odmítl však, že by Západočeši při jasném vedení závěr přímo podcenili. "Neřekl bych, že to bylo podcenění. Prostě kraviny, zkraty v hlavách. Kdyby se to stalo jednou za sezonu, ale my jsme takhle prohráli doma zápas se Slavií a dneska jsme to mohli ztratit znovu. To se prostě nesmí stávat, nevím, co v tomto ohledu s námi je," podivoval se Vlasák.
 

Samotný závěr už však jeho tým zvládl. I s přispěním oddechového času, který si po páté inkasované brance vyžádal kouč Marian Jelínek. "Bylo potřeba si trošku oddechnout a pak dostávat všechny puky ven ze třetiny, protože domácí se tam tlačili a my věděli, že už budou chodit dopředu ve třech, takže jsme potřebovali dostávat puky ven, chodit do brejků a odehrát to u nich ve třetině," přiblížil instrukce Vlasák.

tn.cz / ČTK