Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2012 13:10
pomůžou k výhře?

V Budějovicích se dočkali! Michálek s Hanzalem budou hrát

Milan Michálek
Zdroj: isifa.com
Milan Michálek
Témata:

Hokejoví útočníci Milan Michálek z Ottawy a Martin Hanzal z Phoenixu, kteří v době výluky v NHL posílili České Budějovice, obléknou jihočeský dres poprvé ve středečním extraligovém duelu proti Litvínovu.

„Milan Michálek a Martin Hanzal tak dodrželi svůj slib, kterým nám dali, a zítra v dresu našeho klubu nastoupí proti Litvínovu. Jsme tak rádi, že se konečně dočkají především také naši příznivci, kteří jejich start, stejně jako my, delší dobu očekávali,“ cituje klubový server Ing. Zdeňka Blažka, předsedu představenstva a generálního manažera HC MOUNTFIELD.


Michálek s Hanzalem s týmem již delší dobu trénují, s naskočením do extraligy ale vyčkávali s ohledem na vývoj jednání o výluce v zámořské soutěži. Čekali, zda se potvrdí začátek soutěže na 2. listopadu. Zatím se tak ale nestalo.


„Všechny potřebné administrativní záležitosti máme vyřešené již delší dobu. Čekali jsme jen na rozhodnutí samotných hráčů,“ potvrdil sportovní ředitel klubu Petr Sailer.


Martin Hanzal
Zdroj: isifa.com Martin Hanzal


„Ano. Určitě nastoupíme. Samozřejmě se může situace kolem výluky ještě nějak posunout, ale proti Litvínovu budeme na sto procent hrát,“ říká Michálek, který za svůj mateřský klub nastoupí po dlouhých devíti letech.


V letošní sezoně navíc naskočí do svého prvního soutěžního utkání. „Zápasová praxe mi určitě bude chybět. S tím se ale nedá nic dělat. Musím si rychle zvyknout. Bude to o to těžší, že tady je větší hřiště, než jsme zvyklí v Americe. Doufám, že si rychle zvyknu a mužstvu pomohu,“ doplnil forvard Ottawy.


Budějovice si budou chtít proti Litvínovu napravit reputaci po dvou porážkách na Slavii a ve Vítkovicích. Dohrávka 15. kola Tipsport extraligy začíná v 18:10. Zápas bude v přímém přenosu vysílat FANDA.

pha TN.cz