Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.1. 2011 20:38

EXTRALIGA OPĚT V TROSKÁCH, problémy hrozí Zlínu

Svrček
Zdroj: Mediafax
Zlínský Svrček je nyní ve středu nové kauzy. Hráč je v tom ale nevinně.
Témata:

Další hokejový skandál vyplaval na povrch. Televize Nova totiž odhalila administrativní chyby v přestupu obránce Jana Švrčka, jenž momentálně hájí barvy PSG Zlín.

Dohraje se vůbec letošní extraligový ročník? Nejvyšší tuzemskou hokejovou soutěž, která je ligou mistrů světa, stíhá jeden skandál za druhým. Kvůli chybným registracím přišly o body tři extraligové celky, ale od té doby se situace vůbec neuklidnila. Řešila se totiž kauza Adamský, ve které sice došlo podle ředitele ligy Šulce k pochybení, ale potrestán nikdo nebyl a asi ani nebude. Jenže je tu kauza další, zbrusu nová.
 

Jde opět o pochybení v evidenci hráčů. Obránce Švrček v létě přestupoval ze Znojma do Olomouce. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby Olomouc jeho přestup správně ohlásila. Ale nejenže kluby nezaregistrovaly transfer na dokumentu Ohlášení o přestupu, nýbrž na Prohlášení o postoupení hráčské smlouvy, Švrček navíc opouštěl klub, který na něj neměl práva.
 

Na zmíněném dokumentu totiž jasně stojí, že dnes již čtyřiadvacetiletý obránce přestupuje do Olomouce z klubu HC Znojemští Orli a.s.. Jenže tento subjekt převedl práva na hráče před rokem. Konkrétně 11. května 2009, kdy práva na účast v první lize i na všechny hráče přebrala od firmy HC Znojemští Orli a.s. společnost Orli Znojmo s.r.o.
 

Stanislav Šulc
Zdroj: Mediafax Stanislav Šulc - ředitel extraligy.

Pod tento majetkový převod se podepsal tehdejší jednatel Znojemských Orlů Jaroslav Vlasák, jenž svým podpisem stvrdil i o rok později přestup Švrčka. Jak je to možné, když jeho klub už fakticky neexistoval? A jak lze vysvětlit, že na to nepřišel extraligový ředitel Stanislav Šulc, který je pod Švrčkovým přestupem rovněž podepsán? "Já jsem to jen připodepsal, teoreticky už jsem tam podepsaný být vůbec neměl,“ hájí se Šulc.
 

Možné vysvětlení má Pavel Setkovský, manažer hokejových soutěží ČSLH. Podle něj noví majitelé řekli, že hráče převedou pod sebe, ale neudělali všechny potřebné kroky. Současný jednatel Znojma Knob říká zcela jasně: "My si myslíme, že ty dokumenty jsou neplatné!"

 

Zlín je v tom nevinně, přesto mu hrozí postih
 

A to hodně vadí. V extrémním případě by totiž Zlínu nyní hrozil odpočet bodů, i když je v celé kauze zcela nevinně. Má totiž vše v pořádku, jen doplatil na neexistující kontrolu. "My historii hráče nezkoumáme a vlastně ani zkoumat nemůžeme,“ řekl Miroslav Michalovský, generální manažer PSG Zlín. "Olomouc nám dala hráče na hostování a pokud by k tomu neměla právo, tak předpokládám, že registrační oddělení ČSLH by to nepotvrdilo,“ dodal funkcionář.
 

V tom se ale šeredně zmínil. Ono se to potvrdilo a hráč bez problémů nyní nastupuje za Zlín a nikomu to nevadí. Letošní sezona plná zmatků a přehmatů tak pokračuje. Co se fanoušci dozví příště?
 

Dokumenty, které dokazují výše popsané nesrovnalosti:
 

Smlouva o převodu práva účasti v hokejové soutěži
 

Svrček [pdf]

Svrček - prohlášení

 

 

Svrček prohlášení [pdf]

TN.cz