Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 9. 2012
citelná ztráta

Českobudějovická obrana bije na poplach, brankář Kovář je zraněný!

Jakub Kovář
Zdroj: Mediafax
Témata:

Jeden z nejlepších českých hokejových brankářů, českobudějovický Jakub Kovář (24), je opět zraněný. Opora jihočeského klubu si před utkáním pátého kola extraligy se Spartou obnovila zranění ruky a dres Mountfieldu neobleče až několik týdnů.

Reprezentačního gólmana čeká znovu nucená pauza kvůli únavové zlomenině. V novém extraligovém ročníku přitom odchytal pouze dva zápasy – proti Liberci a Pardubicím. Už před startem sezóny měl Kovář ruku měsíc v sádře.

 

Za zraněného brankáře tak zaskočí buď zkušený exkarlovarský Lukáš Sáblík nebo talentovaný mladík Pavel Kantora, jinou náhradu na jihu Čech hledat nebudou: "Žádného jiného brankáře za současné situace angažovat nebudeme. Nevidíme k tomu důvod. Máme svou trojici brankářů," sdělil sportovní manažer Českých Budějovic Petr Sailer.

 

Pro České Budějovice je absence brankářské jedničky citelnou ztrátou. V posledních dvou sezonách totiž Kovář odchytal neuvěřitelných 115 utkání v řadě! Kromě toho se podílel i na zisku bronzových medailí na mistrovství světa, kde se střídal v brance s Jakubem Štěpánkem.

 

jip TN.cz