Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 2. 2014
dobrá zpráva!

Špaček přijal nabídku! Bude asistentem Růžičky u reprezentace

Jaroslav Špaček
Zdroj: Mediafax
Témata:

Asistentem nového trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky bude vedle Ondřeje Weissmanna také Jaroslav Špaček. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa kývl na nabídku, kterou dostal od Růžičky v minulých dnech.

"Jsem hodně rád, že to Jarda přijal a Plzeň mu to také dovolila," řekl Růžička, který byl zvolen novým koučem národního týmu na středečním výkonném výboru Českého svazu ledního hokeje. Nahradil Aloise Hadamczika, který v pondělí rezignoval.

 

 

Hadamczikovými asistenty byli Josef Paleček a František Musil.

 

Špaček v listopadu 2012 oficiálně ukončil kariéru po dlouholetém působení v NHL. Pak začal působit v extraligové Plzni, kde pomáhal trenéru Milanu Razýmovi s obránci. Vypomáhal nejdříve jen částečně při domácích zápase, měl na starosti obranu a postupně se ve vrcholící sezoně zapojil naplno.

 

Navíc se překvapivě vrátil na led, když ve třech finálových zápasech nastoupil v defenzivě Plzně při úspěšném tažení za vůbec prvním titulem v klubové historii.

 

Defenzivu by měl mít v národním týmu na starosti podobně jako v Plzni, kde má stejný model spolupráce jako v minulé sezoně. "Chtěl bych, aby dělal to, co v Plzni. Má také k hráčům věkově blíže. Navíc má Jarda dlouholeté zkušenosti z NHL i z reprezentace a dokáže je prodat. Ukázal to právě v Plzni," doplnil Růžička.

 

Špaček prožil společně s Růžičkou opojné chvíle po zisku zlata v Naganu. Ve sbírce bývalého zadáka s bohatými zkušenostmi z NHL jsou i tři tituly mistra světa (1999, 2001 a 2005), přičemž u toho posledního hrál právě pod Růžičkou, jenž ho krátce vedl i ve Slavii. Za národní tým hrál Špaček naposledy v roce 2006 na olympijských hrách v Turíně, kde získal bronz.

 

 

ČTK