Publikováno 1. 5. 2009

MS v hokeji: Dánové a Rakušané udělali první krok k udžení v elitní skupině

Hokejisté Dánska vyhráli ve skupině o udržení nad Německem 3:1, Rakušané rozstříleli Maďarsko 6:0.

Hokejistům Dánska se vydařil vstup do utkání, v 11. minutě se po asistenci Madsena prosadil útočník Mikkel Boedker a poslal Seveřany do vedení. Německá odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. O tři minuty později se trefil obránce Schubert a srovnal stav utkání na 1:1.

Rozhodující okamžik celého utkání přišel v 50. minutě, kdy se po rychlém brejku prosadil útočník Regin. Definitivní podobu výsledku dal v 54. minutě Hardt. Dánové tak mohou slavit úvodní vítězství ve skupině o udržení. Němci mohou být v klidu, vzhledem k tomu, že v příštím roce pořádají světový šampionát, nemohou podle pravidel Mezinárodní hokejové federace z elitní skupiny sestoupit.

Rakušané deklasovali Maďarsko

Rakušané byli od začátku mnohem aktivnější a maďarský gólman Szuper měl spustu práce. Kapituloval až 47 vteřin před první přestávkou, kdy se trefil Koch. Stejný hráč se prosadil hned v úvodní minutě druhé části a svůj tým uklidnil. Další branky přidali v přesilových hrách Setzinger a Vanek.

Vzávěru se trefil v další početní výhodě opět Koch, který zkompletoval svůj hattrick, a 24 vteřin před koncem skóre ještě navýšil Kaspitz. Brankář Szuper musel čelit 60 ranám, jeho protějšek Brückler pochytal všech 28 pokusů a udržel čisté konto.

Výsledky:

Německo - Dánsko 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Schubert (Ullmann) - 11. Mikkel Boedker (Madsen), 50. Regin, 54. Hardt (Green). Rozhodčí: Ország (SR), Šindler (ČR) - Bouguin (Fr.), Wehrli (Švýc.). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4241.

Rakousko - Maďarsko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 20. Koch (Baumgartner), 21. Koch (Setzinger, Vanek), 24. Setzinger (Vanek), 34. Vanek (Koch), 59. Koch, 60. Kaspitz (Unterluggauer, Nödl). Rozhodčí: Looker (USA) , Ronn (Fin.) - Kicha (Ukr.), Orelma (Fin.). Vyloučení: 9:7. Využití: 3:0. Diváci: .