Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 5. 2014
překvapení?

Klepišova story. Ve Lvu už ho nechtějí, na MS bude hrát s Jágrem

Jakub Klepiš a Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Jakub Klepiš a Jaromír Jágr

Příběh Jakuba Klepiše z konce letošní sezony zní neuvěřitelně. Pražský Lev někdejší oporu vůbec nepotřeboval a semifinále a finále KHL odehrál bez něj. Bývalý útočník Slavie se ale objevil v reprezentaci a nyní bude hrát s Jágrem v první formaci nároďáku!

Jakub Klepiš odehrál v play off KHL pouhé čtyři zápasy a ani sezonu neměl tentokrát tak dobrou, jak bývalo zvykem. V dresu Lva dal jen 9 gólů a konec sezony jen sledoval z gauče.


Když se kormidla u reprezentace ujal Vladimír Růžička, na svého bývalého svěřence ze Slavie si ale vzpomněl. "Do finále už nezasáhnu a tak mi bylo umožněno, abych se připravoval s reprezentací," říkal Klepiš v době, kdy Lev válčil s Magnitogorskem. Možná už v té době bylo rozhodnuto, že v příští sezoně už o něj zájem nebude.


To trenér národního týmu má ale jiné plány. Klepiš v Minsku trénuje v jedné formaci s hvězdami z NHL - Jágrem a Sobotkou. I když je Vladimír Sobotka bývalý slávista, Klepiše na ledě nikdy moc nepotkával. "S Klépou jsem hrál určitě v juniorech, ale nevím, jestli v áčku. Moc jsme toho spolu nenahráli," uvedl.


Důvod, proč Vladimír Růžička oprášil spolupráci Klepiš - Jágr je ale prostý. V roce 201 právě tato dvojička byla u posledního titulu mistrů světa a společně hráli i v Omsku.

TN.cz