Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2013 10:58
VE STŘEDU LETÍ

Hokejisté se sešli v Praze před odletem na MS. Nechyběl gólman Pavelec

Galerie: Pavelcův Winnipeg porazil Vokounův Pittsburgh - 3
Zdroj: isifa.com

Hokejová reprezentace se v Praze sešla před odletem na mistrovství světa ve Stockholmu. K národnímu týmu se připojila první posila ze zámořské NHL, plánovaná brankářská jednička Ondřej Pavelec.

Obránce Ladislav Šmíd se k mužstvu připojí ve středu krátce před odletem přímo na letišti, dalších osm hráčů se bude kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit na večerním tréninku přímo ve Stockholmu.
 

"Se všemi jsme v kontaktu a jsou (zdravotně) v pořádku," řekl Hadamczik novinářům. Dnes se mu hlásilo šestnáct hráčů z pětadvacetičlenné nominace, kterou zveřejnil v neděli večer po skončení Českých hokejových her. V pořádku jsou i obránce Zdeněk Kutlák a útočník Zbyněk Irgl, kteří byli v posledních dnech nemocní. Oba nechyběli na ledě Tipsport areny.
 

Hadamczik připravil pro hráče kratší trénink na vstřebání únavy po brněnském turnaji. Na led se těšil i Pavelec, který se vrátil do Česka z Winnipegu. "Sice jsme mohl letět přímo do Stockholmu, ale skončili jsme (v NHL) brzy, takže jsme využil možnost přiletět přímo do Čech. Potřeboval jsme přivézt nějaké věci, něco si zařídit a navíc si můžu i zatrénovat s týmem," uvedl Pavelec, kterého čeká třetí start na mistrovství světa. Ve sbírce má zlato z roku 2010 a stříbro z roku 2011.
 

ČTK / jpz TN.cz