Hokejisté oplatili v přípravě Bělorusku porážku

Martin Škoula
Zdroj: Mediafax
Martin Škoula vstřelil úvodní gól českého týmu.

Česká hokejová reprezentace přehrála v přípravném zápase v Bělorusku domácí tým těsně 3:2.

Čeští hokejisté vyhráli v přípravném zápase na ledě Běloruska 3:2 a oplatili tak soupeři páteční porážku. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika dvakrát prohrávali, pokaždé ale dokázali brzy vyrovnat a v čase 58:32 rozhodl duel kanonýr Roman Červenka.

Český tým chtěl oplatit Bělorusům páteční porážku 2:3 po samostatných nájezdech, do utkání ale nevstoupil zrovna nejšťastněji. V šesté minutě usedl na trestnou lavici Martin Škoula a nabídnutou přesilovku bleskově využil Nikolaj Stašenko, jenž rozjásal diváky v Bobrujsku přesnou střelou od modré. Odpověď hostů na sebe ale dlouho čekat nenechala. V čase 14:15 se za své vyloučení ideálně “omluvil“ Škoula, jehož nahození prošlo až za záda gólmana Šabanova.

Od té chvíle byli Češi aktivnějším mužstvem, stejně si ale museli dát pozor na rychlé kontry soupeře. Jeden takový mohl ve 28. minutě využít Kitarov, tváří v tvář Kovářovi však vůbec netrefil bránu. O chvíle později už českobudějovický brankář zasahovat musel a byl z toho výtečný zákrok proti nepříjemné střele Kulakova.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Skóre se měnilo až na začátku třetí třetiny a radost měli domácí. Kováře zblízka překonal Kitarov, jenž potrestal faul pardubického zadáka Nakládala. Ani v tomto případě ale hosté neprohrávali dlouho. Už za minutu a půl vyrovnal stav Petr Průcha, který tečoval prudkou ránu Mojžíše a Šabanov neměl nárok.

Obrat družiny kouče Hadamczika dokonal střelec Avangardu Omsk Roman Červenka. Ten se stejně jako v pátek prosadil v samém závěru třetí části, kdy přesnou střelou o břevno trefil Čechům vítězství. Jeho gól jeli rozhodčí konzultovat s kolegou u videa, nicméně ten branku potvrdil.

Češi tak vyhráli v Bobrujsku 3:2 a nyní je čeká krátké volno, reprezentační kemp pokračuje v úterý.

Přípravný hokejový zápas v rámci Euro Hockey Challenge v Bobrujsku:

Bělorusko - Česká republika 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Stasenko (Stepanov, Kosťučenok), 44. Kitarov (Stas) - 15. Škoula (Červenka), 45. Průcha (Mojžíš), 59. Červenka. Rozhodčí: Sidorenko, Nalivajko - Děďulja, Goljak (všichni Běl.). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2.