Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 5. 2012

Gólman Štěpánek je pod tlakem. Ten si ale nepřipouští

Témata:

Na místo předpokládané jedničky hokejové reprezentace na MS Jakuba Štěpánka se začal tlačit českobudějovický Jakub Kovář a kouč Alois Hadamczik má tak hodně zamotanou hlavu.

"Věci se vyvíjejí a na šampionátu budou určitě chytat oba. Kdo kolik, to se ukáže v průběhu. Ale nebude to jako loni, kdy byl Ondra Pavelec jasná jednička. Nyní si Štěpánek s Kovářem nejspíš rozdělí zápasy ve skupině a pak se uvidí," překvapil v úterý v O2 areně Hadamczik.
 
Tato slova totiž znamenají, že se jeho chráněnec Štěpánek už netěší takové přízni, jakou u něj měl. "Nevím, záleží jen na tom, jak se trenér rozhodne. Já to fakt neřeším, zvýšený tlak na sebe ani nevnímám. Prostě jsme dva vyrovnaní gólmani a do brány musí jen jeden z nás. Tak to prostě je," zachoval po středečním tréninku chladnou hlavu Štěpánek.
 
Podle něj není problém, že se s Kovářem ve skupině prostřídají. "Když bych se o tom, že budu chytat, dozvěděl těsně před zápasem, tak by to asi moc ideální nebylo, ale jinak mi to stačí vědět den předem a budu stoprocentně nachystaný. V tomhle problém nebude," má jasno petrohradský gólman, jenž se blýskl skvělými výkony na Českých hokejových hrách v Brně.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Tam to byly hodně těžké zápasy, ale nemůžu říct, že bych byl po nich nějak sebevědomější než dřív. Já se cítím vlastně pořád stejně," pousmál se Štěpánek. Ten ve středu přivítal v týmu teprve dvacetiletého Petra Mrázka, který má být brankářem číslo tři. "S Petrem jsme v podstatě rodina. Známe se velmi dobře a jsem moc rád, že je tady s námi. Jsme spolu v celoročním kontaktu a vím, jaký je. Má skvělou povahu, do týmu zapadne velmi rychle," uzavřel jistým hlasem.

Mediafax