výhra 3:0

Čeští hokejisté vyzráli na Rusy a slaví první výhru v sezoně

Česko - Rusko, hokej
Zdroj: isifa.com

Čeští hokejisté se dočkali. Až na sedmý pokus vybojovali první výhru v sezoně, ale stálo to za to. Češi před vyprodanou karlovarskou arénou porazili Rusko 3:0.

Český tým měl výborný vstup do zápasu, už ve 3. minutě Vondrka našel Koukala a bylo to 1:0. Rusové potom přidali a Salák musel likvidovat nájezd Glinkina. V prvním útoku Růžičkova výběru se objevil Martin Ručinský, ten se tak stal nejstarším hráčem v reprezentaci.

I ve 43 letech ale ukázal že umí. Vybojoval puk a našel o 23 let mladšího Dominika Simona, který přesně zakončil. Dvě minuty nato ujel obráncům Vondrka a prosadil se střelou švihem. Český tým se tak v EURO hockey tour dočkal výhry. Šest tisíc diváků tleskalo vítězství 3:0.

"Hráli výborně, měli dobrý pohyb, měli několik šancí, takže ten zápas nebyl jednoznačný jak se zdá," uvedl Martin Ručinský.

"My jsme hráli velmi pozorně celé utkání, takže jsme si to zasloužili tu výhru," řekl gólman Alexandr Salák.

Právě Salák vychytal už páté čisté konto v reprezentaci. Odveta s ruskou sbornou je na programu v sobotu v pražské 02 aréně.