Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2012 14:43

Brankářskou jedničkou na hokejovém MS bude Štěpánek

Témata:

Českou brankářskou jedničkou pro nadcházející světový šampionát v ledním hokeji, který se koná ve Finsku a Švédsku, by při neúčasti loňské opory Ondřeje Pavelce měl být Jakub Štěpánek. Reprezentační kouč Alois Hadamczik na pondělním srazu oznámil, že gólman Petrohradu má jeho důvěru.

 

Trenér českého národního týmu má v širší nominaci na poslední turnaj série Euto Hockey Tour s názvem KAJOTbet Hockey Games brankáře Jakuba Kováře, Tomáše Pöpperleho a Jakuba Štěpánka. Právě posledně jmenovaný je pro kouče Hadamczika současnou jedničkou.
 
"Štěpánek má největší zkušenosti. Odchytal mistrovství světa. Musíme se ještě rozhodnout, kterého z dvojice Kovář - Pöpperle napíšeme na soupisku pro brněnský turnaj. Všichni začali chytat dobře. Kovář přišel, že ho bolí hlava, proto tam šel Pöpperle a nejde mu nic vytknout. Oni vědí, že nikoho dalšího nesháníme. Jedině, že bych se teď podíval a šel by Pavelec po chodbě," usmíval se Hadamczik.
 
Právě o Pavelce po loňských výtečných výkonech na MS velmi stál, jenže hráč Winnipegu nemá pro příští rok v NHL smlouvu a na doporučení klubu na letošním šampionátu startovat nebude.
 
Štěpánek je na pozici jedničky připravený, i když se zatím jako první gólman týmu necítí. "Když na to přijde, tak se toho nebojím. Ale ještě jsou dva týdny a je těžké předjímat, co bude," podotkl mistr světa z roku 2010.

 

Mediafax