Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 1. 2010

Zadák Výtisk mění angažmá, přesouvá se k Tygrům

Témata:

Hokejový obránce Jan Výtisk odchází z Třince do Liberce.

Oba kluby se dnes dohodly na přestupu osmadvacetiletého hráče, který v poslední době doplatil na přetlak v zadních řadách Ocelářů a nebyl příliš vytěžovaný.


Odskákal příchod Platila


Řízný a obětavý bek se ve slezském celku dostal na druhou kolej po příchodu Jana Platila. V kádru vzrostla konkurence a Výtiska trenéři odsunuli až do čtvrté obranné dvojice, kde dostával jen zlomek prostoru oproti minulým sezonám.
Situace využilo vedení Liberce, které tři dny přes koncem přestupního termínu vítkovického odchovance získalo na přestup.


"Zájem Liberce byl eminentní, vedení klubu proto nakonec jeho nabídce vyhovělo. Je třeba říct, že samotný hráč byl u nás nespokojen s tím, že na ledě dostával daleko míň prostoru, než byl z minulých sezon zvyklý. To bylo zase dáno velkou konkurencí v obraně," řekl ČTK mluvčí Ocelářů Ivo Pullmann.


Proti Třinci nenastoupí


Nová akvizice by mohla být Bílým Tygrům k dispozici už v dnešním utkání proti Karlovým Varům, které můžete sledovat na kanále Nova Sport. Hned v úterý narazí Liberec na Třinec, ale obránce si souboj proti svému bývalému klubu na ledě neužije. Součástí dohody je klauzule, že Výtisk v tomto utkání nebude hrát.


Výtisk v Třinci působil od roku 2005. Letos zasáhl do 42 zápasů, v nichž jeden gól vstřelil a u jednoho asistoval.

ČTK