Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.9. 2009 14:21

Trenér Kýhos vyhozen z Komety Brno

Témata:

Pouhá čtyři kola vydržel na lavičce extraligového nováčka Vladimír Kýhos.

Čtyři a dost, řekli si v Brně. Do konce hokejové extraligy sice zbývá ještě 48 kol, ale vedení brněnského klubu se rozhodlo reagovat na neuspokojivé výsledky týmu velmi rychle. Po čtvrtém odehraném kole a po čtvrté porážce byl od týmu odvolán Vladimír Kýhos, který Kometu dovedl do extraligy.


Na trenérském křesle ho nahradí Pavel Pazourek. Na postu asistenta trenéra i nadále zůstává Václav Baďouček. Kometa měla těžký začátek. Kromě kvalitních soupeřů byl i problematický přechod do haly Rondo," řekl nový trenér Pazourek. Ve hře Komety mu chybělo více bojovnosti. "Hráli trochu zakřiknutě," míní.Kometa soupeřům navíc vstřelila jen pět branek a zůstává beznadějně poslední. "Odvolat trenéra jsme se rozhodli na základě neuspokojivých výsledků a výkonů Komety na začátku soutěže. Pro tento krok jsme se rozhodli ve středu ráno," řekl agentuře Mediafax Jaroslav Medlík, sportovní manažer Komety.


"Jako hlavní kouč nastupuje k týmu Pavel Pazourek, který byl v našem klubu dosud šéftrenérem mládeže a mužstvo dobře zná. Změny v kádru nyní neplánujeme, dáme trenérovi určitý čas, aby si udělal základní sestavu a pak třeba budeme řešit věci dál," dodal.


Vyšší rozpočet zatím úspěchy nepřináší


Už v neděli, po porážce se Spartou, dohrál v Kometě zkušený zadák Aleš Křetínský, když po vzájemné dohodě ukončil s klubem spolupráci.


Vedení navýšilo oproti prvoligové sezoně rozpočet a výrazně obměnilo kádr, který opustilo 19 hráčů. Nejvíce nových hokejistů přišlo ze Znojma. "Pokud chceme v extralize uspět a nehrát o sestup, tak nemůžeme spoléhat na hráče, kteří hráli v první lize. Taková chyba by se nám mohla vymstít," uvedl před sezonou šéf klubu Libor Zábranský, jenž musel nečekaně brzy sáhnout ke krizovému scénáři.

hrc tn.cz / Mediafax