Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 10. 2009

Máme problémy, čeká nás spousta práce, říká šéf Sparty Bříza

Témata:

ROZHOVOR: Generální manažer Sparty Petr Bříza se v rozhovoru pro tn.cz vyjádřil ke špatným výsledkům týmu i kauze Davida Výborného.

Zklamání. Tak by se dalo shrnout to, co v úvodu extraligy předvádí hokejisté pražské Sparty. Tým nabitý hvězdami je po 19 odehraných kolech až devátý. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže by to nebyl až tak velký problém, jenže Holešovickým se nedaří ani herně.


A co je ještě horší, klub musí řešit revoltu v táboře svých příznivců. Ti se zlobí na kapitána a sportovního ředitele Davida Výborného, který si je proti sobě poštval neuváženým výrokem v médiích.


Podrobnosti o celé kauze čtěte ZDE:


Současný stav samozřejmě trápí i Petra Břízu, s nímž jsme pořídili následující rozhovor.


Začněme u nepřesvědčivých výsledků. Jak se z krize chcete dostat?
Tuhle otázku si občas klade každý tým. Zeptejte se třeba v Karlových Varech, jestli si takhle představovali pomistrovskou sezonu… To je prostě sport. Ale tím to nechci bagatelizovat. My máme své problémy a postavíme se jim čelem. Sezona se nevyvíjí dobře. Nejsme spokojení a intenzivně budeme pracovat na tom, abychom se z toho dostali. Ale jakými konkrétními kroky toho chceme docílit, to je naše interní záležitost. Nechci se teď pouštět do žádných spekulací.


Můžete alespoň potvrdit, zda jsou na pořadu dne hráčské výměny?
Nebudu vůbec nic potvrzovat, ale ani vyvracet. O hráčských výměnách se mluví každou sezonu téměř v každém klubu. Zda my nějaké připravujeme, nebo ne, teď říkat nebudu. Rozhodně ale neuděláme trejd jen proto, abychom tzv. něco udělali. Současný kádr má dostatek potenciálu, aby vyhrával.


A co trenér Pavel Hynek, jak pevná je jeho pozice?
Ani tohle nebudu nijak komentovat. Jen bych tím zavdal příčinu zbytečným spekulacím.


Sparta ovšem nemá problémy jen na ledě. Dost se mluví také o a kauze Davida Výborného. Hodně vás mrzí, že to došlo až tak daleko?
Ta kauza je hodně nešťastná a zbytečná. Určitě nás mrzí, do jakých rozměrů narostla. Víme, že i my jsme udělali svojí chybu, a více se k tomu již nechceme vracet. David k tomu zaujme své stanovisko. Tím pro nás celá kauza skončí.


Ve čtvrtek proběhne schůzka vedení klubu s fanoušky a přítomen bude i David Výborný. Očekáváte hodně dusnou atmosféru?
My jsme spustili projekt, který má sloužit jako otevřená diskuze s našimi příznivci. Ve sportu na vás někdy přijde období, kdy se nedaří. My ho prožíváme právě teď a víme, že to naše fanoušky velmi trápí. Proč bychom se ale měli bát dusné atmosféry? Nejsme politici, kteří jdou sami sebe obhajovat a bojovat o hlasy . Nedaří se nám, tak je přirozené, že si vyslechneme kritiku, na tu mají fanoušci legitimní právo. Budeme diskutovat o Spartě a o tom, co zajímá její fanoušky. Neočekávám, že nám někdo bude blahem slintat na ramena. Situace se teď sice trošku vyhrotila, ale nevidím důvod, aby vše neproběhlo v normálních mezích.


Neuvažujete o tom, že byste Výbornému udělil dodatečnou pokutu?
Zkusím nejdřív zavolat do Pardubic hráčům, zda s tím souhlasí oni a jejich právníci, pak uvidíme.


A co říkáte na Výborného současnou výkonnost? On i Martin Ručinský zůstávají v této sezoně daleko za očekáváním.
Především nehrajeme dobře jako tým. David sám ví, že zažíval daleko lepší období, a nemá určitě jiné přání, než aby se do toho zase dostal. Ve své kariéře mnohokrát dokázal, že to umí.
Sám si uvědomuje, před čím stojí. V téhle chvíli se ale nedaří ani hráčům v tzv. “druhém sledu“. Nikdo z nich nevyskočil a nezviditelnil se. Vyhrává a prohrává vždycky celý tým.

Ondřej Huml TN.cz