Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.11. 2009 12:30

Klidně mi dej deset! řval Ručinský na sudího Mináře

Témata:

Hokejový útočník Sparty a olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský je vznětlivá povaha. Průchod svým emocím dal i ve čtvrtečním extraligovém utkání s Českými Budějovicemi.

Že při hokejovém zápase občas padne nějaké to ostré slovo, je zcela normální věc. Když se ale z očí do očí nadává rozhodčímu, pak je něco špatně.


Na muže v bíločerném úboru se často hněvá i 38letý útočník Martin Ručinský. Ten se od jisté doby “nemusí“ se sudím Vladimírem Šindlerem, ve čtvrtečním duelu Sparty s Mountfieldem (4:3 PP) jeho zlobu odnesl pro změnu Milan Minář. “Ty nevidíš, jak mě celou dobu drží?! Běžte do prd..e, ty vole!“ křičel na něj Ručinský, když s dvouminutovým trestem seděl na trestné lavici.


Rozhodčí musí být obrněn trpělivostí


Proč konflikt vlastně vzniknul? Do konce třetí třetiny zbývaly necelé dvě minuty a stav byl nerozhodný 3:3. Před bránou Sparty se útočník Mountfieldu Tomáš Vak dostal do klinče právě s Ručinským, který mu zašmátral rukavicí v obličeji. Sudí se dlouho nerozpakovali a oba kohouty vyloučili na dvě minuty za hrubost.


Forvard Pražanů se s tím ovšem odmítnul smířit a bouchnutím hokejky o plexisklo si vynutil Minářův příjezd ke trestné lavici. “Klidně mi dej deset, klidně mi je dej! Mně je to jedno, ty vole,“ koledoval si Ručinský o desetiminutový osobní trest, který by znamenal flastr do konce utkání.


Že mu udělen nebyl, jen svědčí o tom, že si extraligoví rozhodčí nechávají líbit čím dál větší porci urážek. A to zvlášť od hráčů s věhlasným renomé, k nimž Ručinský určitě patří.A trenéři? Ti si na arbitry dovolí mnohdy ještě více. Mezi “vyhlášené firmy" patří především kouč Slavie Vladimír Růžička a lodivod Vítkovic Alois Hadamczik. Oba jsou proslulí přivoláváním rozhodčích ke střídačce, kde jim razantně vysvětlují svůj pohled na věc. Že při tom často padají výrazy, které jsou daleko za hranicí slušného vyjadřování, je bohužel téměř pravidlem.

hum TN.cz