Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.5. 2010 12:50

Sýkora opouští Pardubice a nabírá směr Petrohrad

Václav Sýkora
Zdroj: HC Moeller Pardubice
Václav Sýkora
Témata:

Hokejisté Pardubic se loučí s úspěšným koučem Václavem Sýkorou. Ten opouští klub na vlastní žádost, podle všeho míří do Ruska.

V den zahájení letní přípravy mistrovského mužstvo to oznámil generální manažer Zbyněk Kusý s tím, že bližší informace sdělí klub později. Jisté je však to, že Sýkoru z Pardubic nikdo nevyhodil. Vždyť v uplynulé sezoně dovedl Východočechy k prvnímu místu v extralize, ve finále smetl jeho tým Vítkovice 4:0 na zápasy.
 

Přijdou Pardubice o oba Sýkory i Dominátora?
 

Sýkora poté uklidnil fanoušky, že povede mužstvo i v příští sezoně, nicméně věci nabraly jiný směr. I když to ještě nikdo oficiálně nepotvrdil, zkušený lodivod se rozhodl vyslyšet volání z Ruska, odkud ho mocně lanařil bohatý Petrohrad. Sýkora by měl v klubu působit jako asistent kanadského kouče Ivana Zanatty.
 

"Ivano je můj dlouholetý přítel, společně jsme dohrávali kariéru a začínali trénovat ve stejný čas. Kdysi jsme si řekli, že by bylo fantastický sejít se u jednoho týmu. Telefonoval mi, zda mám zájem. Ale já to během play off nechtěl vůbec řešit," uvedl nedávno Sýkora s tím, že v letní přestávce je dohoda možná.
 

To ale není jediná rána pro fanoušky Pardubic. Mluví se i o odchodu hvězdného brankáře Dominika Haška, jenž je podle ruských médií těsně před popisem smlouvy s moskevským Spartakem. Udržet se zřejmě nepodaří ani kanonýra Petra Sýkoru, který má nabídky hned z několika evropských států.

tn.cz / hum