Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2010

Hokejová Sparta získala pro novou sezonu amerického beka Salcida

Brian Salcido
Zdroj: oficiální zdroj
Brian Salcido
Témata:

Dres hokejové Sparty Praha bude v novém extraligovém ročníku oblékat americký bek Brian Salcido.

Oficiální internetové stránky klubu ve středu informovaly o tom, že pětadvacetiletý zadák uzavřel smlouvu pro nadcházející sezonu.
 

"Angažováním Briana Salcida jsme splnili záměr získat do defenzivy ještě jednoho beka, což jsme dříve avizovali. Složení obránců se nám tak podařilo personálně doplnit a nyní jej považujeme za uzavřené,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.
 

Pětadvacetiletý Salcido se narodil v Los Angeles, během studií na vysoké škole odešel do Minnesoty. V letech 2003 až 2006 hrál za Colorado College. Během své poslední sezony v univerzitní soutěži NCAA ve 42 odehraných zápasech posbíral 40 kanadských bodů za osm vstřelených branek a 32 asistencí.
 

Na draftu NHL si jej v roce 2005 jako 141. v pořadí vybrali zástupci Anaheimu. Začátkem srpna 2006 s klubem podepsal tříletou smlouvu, ovšem do prvního týmu se neprobojoval a následující dvě sezony hájil barvy Portlandu v AHL. Hokejový ročník 2008/2009 Salcido strávil v týmu Iowa Chops a také si připsal debut v NHL. Poprvé nastoupil 20. února 2009, když se dočkal premiéry v dresu Anaheimu. Za Kačery si stihl připsat ještě jeden start a zaznamenal jednu asistenci.
 

Poslední sezonu Salcido odehrál za tým Manitoba Moose. V AHL nastoupil k 68 zápasům, v nichž si připsal již 18 kanadských bodů za osm zásahů a deset asistencí. Během působení v druhé nejvyšší zámořské soutěži dosáhl také zajímavého individuálního ocenění. V sezoně 2007/2008 byl vybrán do druhého nejlepšího All-Star týmu AHL.
 

Salcido na soupisce Sparty doplní dalšího zámořského hráče. Už v květnu se klub dohodl na spolupráci s Kanaďanem Dougem O`Brienem, kterého si Pražané vyhlédli v Plzně. Nová posila má pověst ofenzivního a velice produktivního obránce. "Máme na něj kvalitní reference. Je tvořivým hráčem s dobrým bruslením. V minulých sezonách si pravidelně připisoval kanadské body a schopnost podpořit ofenzivu od něj budeme očekávat i ve Spartě," poznamenal Bříza. "Samotná jednání byla velice rychlá a on sám se do Prahy velice těší," dodal generální manažer.

Mediafax