Publikováno 4. 6. 2014
nová smlouva

Židlický zůstává Ďáblem! Jágrův parťák bude hrát další sezonu

Marek Židlický
Zdroj: isifa.com
Marek Židlický

Po Jaromíru Jágrovi podepsal novou smlouvu s hokejisty New Jersey také obránce Marek Židlický, jenž se upsal klubu na jednu sezonu NHL. Devils si tak pojistili služby nejproduktivnějšího obránce týmu.

Klub podrobnosti nezveřejnil, podle spekulací zámořských médií by si měl sedmatřicetiletý český reprezentant vydělat čtyři miliony dolarů.
 

Po podpisu Židlického tak v New Jersey zůstává kompletní trio zkušených českých hokejistů, které v uplynulé sezoně patřilo k tahounům týmu. Dvaačtyřicetiletý Jágr se na novém kontraktu v Devils dohodl ještě před mistrovstvím světa, další útočník Patrik Eliáš má od loňska smlouvu do roku 2016.


Mosteckého rodáka Židlického čeká čtvrtá sezona v barvách New Jersey a jedenáctá celkově v NHL. V uplynulém ročníku, v němž se Devils neprobojovali do play off, byl s 42 body (12+30) nejproduktivnějším obráncem a pátým nejproduktivnějším hráčem mužstva.


Ve slavné zámořské lize odehrál ofenzivní bek za Nashville, Minnesotu a New Jersey v základní části 699 zápasů, v nichž nasbíral 367 bodů (78+289). Před odchodem do NHL hrál Židlický za IFK Helsinky a Kladno, které také posílil předloni během výluky.


Českou republiku reprezentoval na třech posledních olympijských hrách a šesti mistrovstvích světa. Ve sbírce má olympijský bronz z Turína 2006 a světové zlato z Vídně 2005 a bronz z Bratislavy 2011.

ram, čtk TN.cz