Publikováno 2. 1. 2011

WINTER CLASSIC: Pod širým NEBEM vyhrál Washinghton

UDÁLOST: Zápas Winter Classic pod širým nebem vyhrál na ledě Pittsburghu před 68 tisíci diváky Washington 3:1.

Zápas Pittsburghu s Washingtonem, který se hrál na stadionu Heinz Field, domovském stánku fotbalistů Pittsburgh Steelers, byl kvůli nepříznivé předpovědi počasí odložen o sedm hodin. Nakonec déšť i tak trochu zkomplikoval třetí třetinu, ale velmi očekávaný a sledovaný zápas nemusel být přerušován.

V první třetině 68 tisíc diváků gól nevidělo, ale hned v úvodu druhé části dostal Tučňáky do vedení jejich kapitán Malkin. Jenže to bylo ze strany domácích vše.

O chvíli později vyrovna Knuble a obrat dokonal Fehr. Ten se stal druhou hvězou utkání, protože ve třetí třetině zvýšil na konečných 3:1 pro Capitals. První hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman Washinghtonu Varlamov. Ten pochytal 32 z 33 střel Pittsburghu. Utkání mělo i boxerskou vložku, když se do sebe pustili Kunitz s hvězdou Capitals Ovečkinem.

Eliášův gól Ďáblům k bodům nepomohl

Patrik Eliáš vstřelil osmý gól v sezoně, přidal i asistenci, ale přesto se trápící New Jersey bodů na ledě Caroliny nedočkalo a prohrálo 3:6. Dvě asistence Tomáše Kaberleho naopak pomohly k výhře Torontu. Divokou přestřelku Severovýchodní divize mezi Buffalem a Bostonem rozhodly až samostatné nájezdy a domácí nakonec vyhráli 7:6.

NHL - výsledky z noci na neděli:

Buffalo Sabres – Boston Bruins 7:6 po sam. náj. (3:4, 2:0, 1:2 – 0:0)
Branky: 20., 27. a 60. Stafford, 3. a 38. Pominville, 14. Vanek, rozhodující nájezd Ennis – 2. A. Ference, 3. Seidenberg, 6. Marchand, 15. Chára, 44. Seguin, 48. Kampfer. Střely na branku: Diváci: 18 690.

Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky: 33. Gončar – 13. a 16. Bozak, 2. C. MacArthur (T. KABERLE), 24. Boyce, 26. Schenn (T. KABERLE). Střely na branku: 33:21. Diváci: 20 027.

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky: 8. a 29. Samsonov, 5. a 58. Skinner, 2. T. Ruutu, 14. Dalpe – 17. Pelley, 21. Zajac (ELIÁŠ), 43. ELIÁŠ. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16 107.

Tampa Bay Lightning – New York Rangers 2:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Branky: 14. Tyrell, 61. N. Thompson – 60. Gáborík. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 242.

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 23. Malkin – 35. a 52. Fehr, 27. Knuble. Střely na branku: 33:32. Diváci: 68 111 (Heinz Field).

Los Angeles Kings – San Jose Sharks 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. Setoguchi. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18 118.

2. Colorado 38 20 5 13 131:123 45
3. Minnesota 37 17 5 15 92:107 39

5. Phoenix 37 17 7 13 101:107 41

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)