Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2011 12:36

VYTOČENÝ JÁGR: V Pittsburghu ze mě udělali IDIOTA a ZRÁDCE

Jaromír Jágr
Zdroj: Mediafax
Témata:

Hokejista Jaromír Jágr se na rok upsal Philadelphii, předtím ale odmítl prakticky „nesmyslnou“ nabídku Pittsburghu a v rozhovoru pro Deník Sport přiznal, že jednání ze strany Tučňáků nebyla korektní a že z milovaného hráče navíc udělali kluboví bossové zrádce a zlatokopa.

Je to až neuvěřitelný příběh, který odtajnil hvězdný útočník Jaromír Jágr poté, co podepsal kontrakt s Philadelphií. Než se totiž rozhodl pro variantu Flyers, odmítl milovaný Pittsburgh, kde strávil skvělé sezony a získal mnoho týmových i individuálních ocenění.
 

Bohužel kromě své neuvěřitelnosti v sobě tento příběh skrývá i slušnou dávku gaunerství, vychytralosti a neskutečného alibismu ze strany Pittsburghu, který se ke své modle choval jako k nechtěné prostitutce.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

První informace o tom, že by se Jágr mohl vrátit do Pittsburghu spatřily světlo světa před měsícem a půl, ale jak nyní Jágr říká, byly to jen fámy. Nabídka od Penguins přišla před dvěma týdny a to jen kvůli tomu, že vedení Tučňáků chtělo naplnit touhu fanoušků přitáhnout Jágra zpět do týmu. Ale vše bylo jen na oko. Zodpovědní lidé ve skutečnosti o Jágra nestáli, ale před fanoušky si tvořili alibi. Nabídli mu, dalo by se říci, směšnou smlouvu, kterou česká osmašedesátka nemohla akceptovat. Ale vedení týmu celý tento proces prezentovalo jako že je Jágr poslal k čertu.
 

"O Pittsburghu se začalo psát už před měsícem a půl. Ale ještě před čtrnácti dny Pittsburgh neprojevoval žádný zájem. Podle mě se rozhoupali až poté, co toho začaly být plné noviny. Najednou jim došlo, že lidi ve městě chtějí Jágrův návrat. Jim se to v podstatě nehodilo, ale zachovali se chytře. Předložili takovou nabídku, o níž věděli, že bude nejhorší, anebo jedna z nejhorších. Moc dobře znali cifry z ostatních klubů. Věděli zkrátka, že to nemohu vzít. Ale ve finále je to podané tak, že Jágr odmítl Pittsburgh, který o něj tolik stál. Takže za idiota a zrádce jsem nakonec já,“ svěřil se Jágr Deníku Sport.

Abyste měli představu o smlouvě, kterou Pittsburgh Jágrovi nabízel, představte si zkušeného chirurga, matadora a absolutního profíka ve svém oboru. Ten najednou mění kliniku a nový zaměstnavatel mu nabídne plat, jako by se snad posilou týmu měl stát doktůrek po škole.
 

"Přeci, pokud chcete k sobě hráče určitých kvalit, nemůžete mu nabídnout plat hokejisty ze třetí, čtvrté lajny, ne? Jasně, řada lidí si řekne, že dva miliony jsou hodně, ale nezapomeňte, že skoro padesát procent sebere daň, další odvody jsou kolem patnácti procent. Ze dvou milionů vám zbude nějakých 700 tisíc. A když vidíte, že v první lajně berou okolo sedmi milionů, ve druhé pět, tak si myslím, že na mém místě by se zachoval asi každý. S touhle nabídkou bych patřil do čtvrté lajny. Tak to je,“ vysvětlil hvězdný forvard, který doufá, že si celá situace brzy sedne a tak nějak se sama vyvine.

jpz TN.cz

Diskuze

9.8. | 02:18 Petr Vintrlík
0
Náhlasit nevhodný komentář
stupidní extrémističtí fandové si nevidí do huby, Jarda je člověk co pro tuto zemi dokázal víc než všichni ti fandové pro svoji zemi dohromady... patří mu obdiv, to že peče s ODSkou mi vůbec nevadí, každá velká hvězda má svoje... pro mě je a bude největším českým sportovcem a tomu týpkovi z videa ...
13.7. | 17:45 Zdeněk Flam
0
Náhlasit nevhodný komentář
potrat - že tě máma nepolkla dokud to šlo.Sám neumíš nic a tady haň úspěšného borce
11.7. | 20:30 vladimír Kopriva
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím,že Jágr dělá idiota sám ze sebe.Naposled udělal sám ze sebe idiota když dělá šaška pro Sazku.O Jágrovy už je škoda ztratit slovo.To je vše.
9.7. | 00:18 josefcuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sluníčko: Nic jsi nepochopil. Jágra nikterak neurážím a neponižuji, narozdíl od tebe k mé osobě. jen jsem psal že si myslím že je to zbytečné mrhaní penězi a šlo by to ijinak. posero: ty taky máš v ústech asi jen nakakáno. Nevíš s kým komunnikuješ tak se drž stranou. Že nechápete co tu píši je váš ...
5.7. | 09:41 pollytosak
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobre jsi Jardo udelal!! Nenech ze sebe delat idiota .. jedinej zradce je tady klub Tucnaku!!
5.7. | 07:23 Jiří Klušák
0
Náhlasit nevhodný komentář
josefcuk ... Podle mě je normální, že když někomu nabídnou podstatně více než jinde, že jde za lepší nabídkou. Hezky ses vyjádřil k člověku, který pro Česko tolik udělal i pro Česko vydělal. A co vzkážeš Kvitové, vítězce Wimbledonu? Ta dostala asi 50 milionů za jediný turnaj. Té se taky budeš ...
5.7. | 00:58 josefcuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
A chudáček by bral jen 700000 kč měsíčně. S toho přeci nemůže vyžít! To je jen něco přes 20000 kč na den. To přeci nejde. "Vrcholoví " sportovci , nedejte se. Přece nebudete o hladu. Nezávidím, jen nechápu proč vyhazovat tolik peněz, za NIC! Doufám že už to brzy někomu dojde a ...
5.7. | 00:26 odavoh josef
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jardo ,je lepsi odejit na vrcholu ,nez se pomalu trmacet dolu .
4.7. | 20:03 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nechutné tahanice o prachy. Žádný sport.
4.7. | 16:23 tempe
0
Náhlasit nevhodný komentář
To potrat: Zato z Tebe lopato čiší inteligence jedna radost :-)