Publikováno 30. 3. 2012

Vrbata zařídil i přes bolesti výhru Phoenixu, Vokoun zápas v Bostonu nedochytal

Řada českých hokejistů se v nočních zápasech NHL činila, třeba i útočník Phoenixu Coyotes Radim Vrbata, který dal oba góly svého týmu při domácí výhře 2:0 nad San Jose.

Naopak brankář Washingtonu Tomáš Vokoun duel v Bostonu nedochytal, zřejmě si obnovil zranění třísel, a nahradil ho Michal Neuvirth.

Phoenix se dlouho proti San Jose nemohl prosadit, až ve 29. minutě přiťukl ve skrumáži před brankou Hanzal puk Vrbatovi, který otevřel skóre. Druhý gól dal stejný hráč do odkryté části branky po chytré přihrávce Raye Whitneyho, který prostrčil kotouč přes hokejku obránce Dana Boylea. "Podíval jsem se, kde je Vrbata a pokud vám něco stojí v cestě, musíte dostat puk přes to, nebo pod tím," řekl Whitney.

Sám Vrbata sice prožil skvělý večer, trefil se poprvé od 21. února, ale ještě ráno se necítil vůbec dobře. Pět zápasů musel vynechat kvůli bolestem kloubů, které ho provázely i při rozbruslení. "Neřekl bych, že je s tím konec. Doufám, že zítra, až se probudím, budu se už cítit dobře. Jestli budu moct hrát, tak půjdu, ale nikdy nevím. Měl jsem týden, kdy jsem se jeden den cítil dobře a další den, když jsem se probudil, byla bolest nesnesitelná. Tak to bylo i dneska ráno, měl jsem problém vůbec udržet hokejku," řekl Vrbata.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Zdravotní problémy provázejí také brankáře Washingtonu Tomáše Vokouna. Ten se vrátil po šestizápasové pauze, ale z duelu v Bostonu odstoupil ke konci první třetiny opět pro zranění. Zřejmě ho stále trápí třísla a není jasné, kdy se opět vrátí. V brance ho zastoupil další Čech Michal Neuvirth. "Není to jednoduché přijít do zápasu nerozcvičený z lavičky, ale kluci mi hodně pomohli," uvedl Neuvirth. Ten držel dlouho čisté konto a ještě tři minuty před koncem vedl Washington 2:0. Ovšem pak Neuvirtha překonal jeho krajan David Krejčí a v 59. minutě stejný hráč nahrál na vyrovnávající branku Ference. Capitals tak urvali body až v samostatných nájezdech, v nichž Neuvirth vychytal dva ze čtyř pokusů domácích, z toho jeden právě Krejčímu.