poprvé v dresu Panterů

Jágrova premiéra za Floridu! Vítězství a 17 minut na ledě

Jaromír Jágr nastupuje poprvé na led v dresu Floridy
Zdroj: NHL media

Jaromír Jágr vstoupil do utkání coby člen prvního útoku a dalším z mnoha paradoxů jeho floridského angažmá byla skutečnost, že věk obou spoluhráčů z první útočné formace nedá dohromady věk české legendy. Fin Barkov má teprve 19 let a Kanaďan Huberdeau 21.

První třetina byla pro domácí dokonalou lekcí z produktivity. Úvodní tři střely hostů totiž dvakrát našly cíl, a tak už v osmé minutě svítilo na světelné kostce skóre 0:2.

Anketa

Dostane Jaromír Jágr Floridu do play-off NHL?

Hlasovalo 1878 lidí.

Zápas jste mohli v přímém přenosu vidět na NOVA Sport a VOYO.

Především druhý gól si mohli domácí hodně vyčítat. Devětadvacetiletý slovenský bek Andrej Meszároš se totiž vydal na samostatný výlet a za modrou čárou v obležení 4 soupeřů přesně vystřelil. Byl to pro něj navíc teprve třetí gól v probíhajícím ročníku.

Jaromír Jágr při svém pověstném vedení puku

Celá první třetina se celkově nesla v duchu souvislého tlaku domácích. Ti ovšem nevyužili ani jednu ze čtyř přesilovek a do šaten šli spokojenější hráči Sabres. Co ovšem nešlo v první části, to začalo vycházet v té druhé. Za zády hostujícího brankáře Michala Neuvirtha nejprve stejně jako v první třetině zazvonila tyčka, jenže Panteři následně během 83 vteřin přeci jen srovnali krok.

Rozbruslení
Zdroj: NHL media Rozbruslení

Vše zařídil Brandon Pirri, jenž při hře 5 na 3 proměnil svůj sedmý střelecký pokus v utkání a o několik vteřin později potrestal i pokračující výhodu 5 na 4. Jágr si tak během pár chvil vylepšil statistiku +/-, protože byl při obou situacích před Neuvirthem připravený dorážet.

Definitivní obrat v utkání zařídil Nick Bjugstad, který minutu a půl před koncem druhého dějství z bezprostřední blízkosti zvýšil na 3:2. Na střely navíc v této pasáži domácí dominovali 19:4.

Jágr v akci s Andre Benoitem
Zdroj: NHL media Jágr v akci s Andre Benoitem

Osm minut před koncem sice hostující Torrey Mitchell srovnal na 3:3, jenže o minutu později už nerozhodný stav zásluhou Upshalla zase neplatil. MacKenzie pak v čase 59:43 gólem do prázdné branky kosmeticky upravil na 5:3 a Florida se přiblížila play-off.

Jágrova minutáž se zastavila na sedmnácti minutách a devíti vteřinách, což vzhledem ke skutečnosti, že s týmem před zápasem neodtrénoval ani minutu, signalizuje dobré vyhlídky. Už po dvou třetinách měl odehráno tolik, kolik v uplynulých týdnech v dresu Devils průměrně trávil na ledě. Důvěra floridského vedení byla patrná. Vždyť v přesilových hrách nabruslil pět a půl minuty! Navíc i po tolika letech v NHL dostál zajímavé zkušenosti. Početní výhody totiž trávil výhradně před brankovištěm, kam ho ještě nikdy nikdo primárně nepostavil.

Jágrův náraz na mantinel
Zdroj: NHL media Jágrův náraz na mantinel

Michal Neuvirth v bráně hostů dělal, co mohl, ale ani 42 úspěšných zákroků beznadějně poslední Buffalo nezachránilo. Drtivá většina českých fanoušků ovšem dnes v noci rozhodně usínala spokojená.