Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2013 12:31
měl by být V POŘÁDKU

VIDEO: Hvězdu Hertla štvali jako zvěř, pak ho ottawský řízek srazil k ledu

Zdroj: nhl.com
Témata:

Tři na jednoho. S takovou přesilou vyrukovali hokejisté Ottawy na českého útočníka ve službách San Jose Tomáše Hertla. Ten jako nejlepší střelec soutěže budí u soupeřů respekt a není divu, že často schytává mnoho tvrdých ran navíc.

Devatenáctiletý Hertl potvrdil skvělou střeleckou formu a už po 55 vteřinách skóroval, nakonec ale zápas nedohrál, když po ataku Clarka MacArthura ve druhé třetině nechal na ledě rukavice, hokejku, s bolestivou grimasou odjel na střídačku a zamířil rovnou do šaten.
 


Hertl si v sevření dvou bránících soupeřů najížděl do prostoru mezi kruhy, tam si na něj ale počkal MacArthur. Nutno říci, že se nejednalo o žádný likvidační faul, protože český forvard lehce podklouzl.
 

Podle trenéra Sharks Todda McLellana nebolí po zákroku Hertla hlava, ale rameno. Protivníkovi nic nevyčítal. "Chystal se natlačit před branku ale klopýtl a upadl na něho. Trochu ho to ještě bolí, ale myslím si, že bude brzo v pořádku," komentoval zákrok McLellan.
 


Hertla jako nováček NHL, který měl raketový vstup do sezony, si soupeři daleko více hlídají. V minulém utkání ho za hranou pravidel atakoval obránce Vancouveru Alex Edler, který za úder do hlavy obdržel distanc na tři zápasy.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VRAŽEDNÁ KOMBINACE: Energetické nápoje, alkohol a sport!

TN.cz