Aktualizováno 20.2. 2013 13:43
LAPIL, CO SE DALO

Zdroj: TV Nova

Hokejový brankář Ondřej Pavelec ve svém jubilejním 200. utkání v NHL vychytal vítězství Winnipegu na ledě Buffala 2:1, když zneškodnil 29 z 30 střel.

Jets v šestém zápase za sebou nedokázali vstřelit více než dvě branky, přesto ukončili sérii tří porážek. Do vedení dostal hosty už po 60 sekundách hry Bryan Little, druhý gól přidal na začátku druhé třetiny Andrew Ladd.

Pavelce překonal pouze Jason Pominville, jenž v poslední minutě prostřední části snížil na 2:1. Ve třetí třetině ale Jets svůj hubený náskok uhlídali, zejména díky Pavelcovi, jenž v posledních dvaceti minutách zastavil všech 11 střel Sabres.

Jeho tým v Buffalu zahájil šňůru pěti zápasů na hřištích soupeřů. V průběhu následujícího týdne čekají Jets zápasy na ledě Caroliny, Philadelphie, New Jersey a New Yorku Rangers. "Je to důležitá část sezony, budeme hrát proti těžkým soupeřům. Jednoho už jsme dnes dokázali porazit, vykročili jsme tedy pravou nohou," poznamenal Pavelec.

Český brankář měl velkou radost z toho, že se svými spoluhráči dokázali vymazat nejproduktivnějšího hráče celé NHL Thomase Vaneka. Rakouský útočník v 16 zápasech zaznamenal 25 bodů a s 12 góly je i nejlepším střelcem ligy.

Proti Winnipegu se však neprosadil a vyšel bodově naprázdno ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. "Jinak ale od začátku sezony předváděl neuvěřitelné výkony. Je to opravdu výjimečný hráč a je skvělé, že se nám proti němu povedlo zahrát," radoval se Pavelec.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

O vyrovnání historického rekordu NHL se postarali hokejisté Chicaga, kteří v dramatickém souboji porazili Vancouver 4:3 po samostatných nájezdech a ani v šestnáctém zápase v řadě od začátku sezony neprohráli v základní hrací době.

Přímé přenosy z NHL téměř vysílá každý den NOVA Sport a VOYO. Pokud diváci nestihnou shlédnout přímý přenos některého ze zápasů, mohou se podívat na záznam, který najdou na videoportálu VOYO. Všechny zápasy, které NOVA Sport a VOYO odvysílá, budou k dispozici na VOYO ještě po dobu jednoho týdne po odehrání zápasu. Na VOYO hokejoví fanoušci také naleznou pořad NHL News.

Výsledky NHL:
Buffalo - Winnipeg 1:2, New York Rangers - Montreal 1:3, Ottawa - NY Islanders 3:1, St. Louis - San Jose 1:2, Nashville - Detroit 4:3 v prodl., Chicago - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay - Toronto 4:2, Edmonton - Los Angeles 1:3.